Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Lady Gaga 76. Golden Globe görünümüyle Judy Garland’a selam çaktı!
Lady Gaga 76. Golden Globe görünümüyle Judy Garland’a selam çaktı!
Ünlü şarkıcı Lady Gaga 76. Golden Globe törenine damga vurdu. Shallow ile En İyi Film Şarkısı ödülünü kazanan Gaga, kıyafetiyle de konuşuldu. Ünlü şarkıcı 1954'te aynı filmde benzer kıyafeti giyen Judy Garland'a benzetildi...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 7 Ocak 2019 - 13:55

Dünyaca ünlü şarkıcı ve oyuncu Lady Gaga 76. Golden Globe ödül töreninin hiç kuşkusuz en çok konuşulan isimlerinden biriydi. Daha önce A Star Is Born filmi ile pek çok dalda aday gösterilen ama sadece film için bestelediği Shallow ile En İyi Film Şarkısı ödülünü kazanan Gaga, Valentino imzalı elbisesi ile de gündeme geldi…

lady-gaga

Lady Gaga

A Star Is Born filmi daha önce üç kez çekildi. İlk orijinal film 1937 yılında yayına girdi. Başrollerinde Janet Gaynor ve Fredric March yer almıştı. Ardından 1954’te Judy Garland’ın başrolünde olduğu ikinci film çekildi. Film, Garland’a, Altın Küre Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Kadın Sinema Oyuncusu ödülünü getirdi.

Judy Garland

Judy Garland

1976’da çekilen film ise başrol oyuncusu Barbra Streisand’e yine Altın Küre’de En İyi Kadın Sinema Oyuncusu ödülünün gelmesini sağladı. Ayrıca 1976’da çekilen film Altın Küre Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Erkek Sinema Oyuncusu Ödülü, Altın Küre Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Film Ödülü, Altın Küre En Özgün Film Müziği Ödülü ve People’s Choice Favori Kadın Film Oyuncusu Ödülü olmak üzere pek çok ödülün sahibi oldu…
lady-gaga1Gelelim 2018’de Bradley Cooper’ın hem yönetmen koltuğunda oturduğu hem de Lady Gaga ile başrolü paylaştığı A Star Is Born filmine… Szeona hızlı bir giriş yapan film, 5 dalda aday gösterilmişti ne var ki umduklarını bulamadılar ve sadece Lady Gaga, Shallow ile En İyi Film Şarkısı ödülünü kazandı.
judy-garlandGaga’nın aldığı ödül kadar kırmızı halıda tercih ettiği kıyafet de konuşuldu. 1954'te bir müzikal olarak ikinci kez yeniden çekilen filmde başrolü oynayan Judy Garland’ın filmde giydiği Jeah Louis imzalı kıyafetin neredeyse birebir benzerini giyen ünlü yıldız beğeni topladı… Daha önce verdiği bir röportajda Judy’i taklit etmediğini belirten Gaga’nın bu seçimi ‘Taklit etmiyor ama aynı kıyafeti giyiyor’ yorumlarını da yanında getirdi.
lady-gaga-kapakBu benzetmeler yapılırken Gaga tarafından da bir açıklama geldi. Garland’ın elbisesi ile giydiği elbisenin tamamen tesadüf olduğunu kesinlikle usta oyuncuyu kopyalamak istemediğini söyledi. Gaga ayrıca, oyuncunun kıyafetiyle kendi kıyafeti arasında çok az ortak nokta olduğuna da değindi.