Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Louis Vuitton’un yeni erkek koleksiyonları sorumlusu Virgil Abloh
Louis Vuitton’un yeni erkek koleksiyonları sorumlusu Virgil Abloh
Dünyaca ünlü moda evi Louis Vuitton, bugün sosyal medya hesaplarından yeni erkek koleksiyonlarından sorumlu sanat yönetmenin kim olduğunu açıkladı. Virgil Abloh markanın yeni yaratıcısı oldu.
Hale Ceylan BARLAS
Moda 26 Mart 2018 - 12:00

Louis Vuitton’daki erkek koleksiyonlarından sorumlu sanat yönetmeni Kim Jones geçtiğimiz ocak ayında ani bir şekilde görevinden ayrılmış ve yerine kimin geleceği merak konusu olmuştu. Dior Homme’a transfer olan Jones yerine, daha önce Off White ve Kanye West ile gerçekleştirdiği işbirlikleriyle öne çıkan Virgil Abloh geldi. Louis Vuitton erkeğinin yeni yaratıcısı Abloh oldu.
louis-vuitton-instagramVirgil Abloh, yüksek moda dünyasında, Olivier Rousteing’den sonra ilk siyah kreatif direktörlerinden biri. “Erkek giyimden sorumlu sanat yönetmeni görevini devralmak benim için büyük bir şeref. Louis Vuitton’un mirası ve yaratıcılığı başlı başına bir ilhan kaynağı” diyen Abloh’nun hazırlayacağı koleksiyon haziranda Paris Erkek Moda Haftası’nda görücüye çıkacak.

louis-vuitton-instagram1
Virgil Abloh

Virgil Abloh