Makyajsız iyi görünmenin altın kuralları

Makyaj yapmadan da çok iyi görünmek mümkün. Peki bunun için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Yapmanız geren sadece belli kurallara dikkat etmek!

Makyajsız iyi görünmenin altın kuralları

Herkesin birbirinden farklı güzelliği vardır ama ne var ki pek çok kadın nedense başkalarına benzemek için bol makyaj ya da estetik tercih ediyor. Halbuki saçınız, cildiniz, gözleriniz ve dudaklarınız birbirini tamamlıyorsa, sağlıklı bir görünüme sahipse, makyaj dahi yapmanıza gerek kalmaz, güzelliğinizi ortaya çıkarırsınız. Sorunlu, solgun bir cildiniz varsa da sağlıklı bir görünüm için yine de fazla uğraşmanıza gerek yok. Belli başlı kurallara uyarsanız yüzünüzdeki değişimi kısa sürede farkedersiniz.
shutterstock_588908012En önemli kurallardan biri iyi beslenmek. Fast-food, yağlı yiyecekler, tatlı gibi besinler sadece sivilce oluşumunu tetiklemez aynı zamanda yorgun bir imaj çizmenize neden olur. Bunun yerine taze besinler tüketmenizde fayda var.
shutterstock_589270007Sigarak içmemek ve her gün cildi nemlendirmek de oldukça önemli. Sadece bir hafta uygulayacağınız bakımla sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Özellikle kış aylarında cilt daha çok kuruduğu için sabah akşam nemlendirici kullanmanız bile yeterli olacaktır. Ayrıca her gün ortalama 3 litre su tüketmeniz gerekiyor.
shutterstock_562469554Kimsenin pek bilmediği ama uygulandığında işe yarayan bir başka madde de sabahları yüzünüzü soğuk su ile yıkamak. Bu işlemi yaptığınızda kan dolaşımı hızlanacak, açılmış gözenekleriniz de daralmış olacak.
Tüm bu işlemleri yaptığınızda sağlıklı, canlı bir cilde sahip olacağınız için sadece bir rimel, bir ruj sürüp sokağa çıksanız bile, kimse size “Hasta mısın?”, “Ne kadar solgun görünüyorsun” gibi yorumlarda bulunamayacak.

Loading...