Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Marilyn Monroe tarafından sevilmek
Marilyn Monroe tarafından sevilmek
Mariyln Monroe, Güney Fransa’daki bir otelde açılacak ‘Marilyn I Wanna Be Loved By You’ (Senin Tarafından Sevilmek İstiyorum) adlı sergide anılıyor. Serginin farkı ise Monroe’nun daha önce yayınlanmamış 60 fotoğraf karesi...
Yasemin CANDEMİR
Moda 14 Nisan 2017 - 02:42

Mariyln Monroe, Güney Fransa'daki bir otelde açılacak ‘Marilyn I Wanna Be Loved By You' (Senin Tarafından Sevilmek İstiyorum) adlı sergide anılıyor. Serginin farkı ise Monroe'nun daha önce yayınlanmamış 60 fotoğraf karesi…

17

Belgesellere, kitaplara ve arkadaşlarının anlattığına göre Marilyn filmlerinde oynadığı aptal, seksi sarışından oldukça farklı. Zeki hatta entelektüel bir kadın. Bu sergide elinden düşürmediği kitaplar da olacak ki, biri Theodore Draper'ın Amerikan Komünist Partisinin tarihi konulu eseri. Popüler kültürün ikonları okumaz sanılır ya da fikir yürütemez, anlaşılan o ki kameralar kapalıyken gerçekten yaşıyormuş Monroe.

16

Hiç tanımadığımız MarIiyn

Sergi, ziyaretçileri Marilyn'in gerçek dünyasına götürecek. Ünlü yıldızı doğal haliyle görmenin mümkün olduğu sergide Monroe'nun spontan karelerine ve özel koleksiyonlarda yer alan anlarına tanık olmak mümkün.

9

1962'ye kadar

‘Gentlemen Prefer Blondes' (Bazıları Sarışın Sever) filmindeki uçuşan beyaz eteğiyle akıllara kazınan yıldızın 18 yaşında fabrikada çalışırken çekilmiş kareleriyle başlayan sergi, Monre”nun ölmeden hemen önceki zamanlarına kadar uzanıyor.

13

En yalın halleri

Film setlerindeki hazırlık sürecinde ve çekim aralarında dinlenirken çekilen fotoğraflar, Monroe'yu en doğal haliyle gösteren kareler olarak ön plana çıkıyor. Monroe, imajının çok dışında bir profil sergiliyor.