Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Masumiyet çağının zarif temsilcisi: Topuz
Masumiyet çağının zarif temsilcisi: Topuz
Topuz ilk kez bu sene sınırsız olasılıklar denizinde yüzüyor; hayal gücünüze, saçınızın yapısına ve özgürleşme sınırınıza bağlı olarak şekilleniyor.
Yasemin CANDEMİR
Moda 8 Nisan 2017 - 06:58

Topuz ilk kez bu sene sınırsız olasılıklar denizinde yüzüyor; hayal gücünüze, saçınızın yapısına ve özgürleşme sınırınıza bağlı olarak şekilleniyor.

Y kuşağı kızlarının saçlarını 2017'de üstten ya da enseden toplanmış minik topuzlar süslüyor. Sokaklara sirayet eden bu saç modası çok farklı formlarda karşımıza çıkabiliyor. Bella Hadid'in adeta imajının bir parçası olan sıkı topuzu ve Erdem defilesinde karşımıza çıkan örgü detaylı topuzları pek çok kişiye ilham kaynağı oluyor.

15

Romantik

Ünlü kuaför Anthony Turner'ın topuz örgüleriyle başlayan trend, saç artisti James Pecis'in ikiz topuzlarıyla kendine yeni bir form alanı bulmuştu. Sıkı sıkıya toplanan saçlar, minik topuzlarla taçlanmış ya da kaküllerle farklı bir havaya bürünmüştü. Araya çiçek dalları sıkıştırılan, saç aksesuarlarıyla kaotik hale gelen topuzları ise Bora Aksu'nun Londra defilesinde görmüştük. Pembe dudaklar, parlayan farlarla uyum sergileyen topuzlar romantik siluetlere imza atıyor.

14

Sokak stiline yansıması

Konu sokak modası olunca topuz açık ara kazanan konumunda yer alıyor. Minimal dokunuşları kıyafetler ve aksesuarlarda yeteri kadar yansıtamayan tasarımcılar, saçlarda bu alçakgönüllü duruşu korumaya kararlı.

16

Olasılıklar denizi

Hello Kitty'li, kurbağalı, kelebekli tokalar masumiyeti hatırlatırcasına saçlara geri dönerken, bu aksesuarlara mini topuzlar eşlik ediyor. Sıkı toplanmış saçın kenarına takacağınız bir çocuk tokası, klasik güzellik formlarına karşı bir duruş sergiliyor. Bu düşsel saçların benzerini en son Karl Lagerfeld'in ‘Fendi Harikalar Diyarı' için uyarladığı tasarımlarda görmüştük.

Etiketler