Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Meghan Markle ve Cardi B markalara satış rekoru kırdırdı
Meghan Markle ve Cardi B markalara satış rekoru kırdırdı
Sussex Düşesi Meghan Markle ve ünlü rapçi Cardi B, 2018'e damgasını vurdu. Stil konusunda en çok takip edilen iki kadın, markalara milyonlarca dolar kazandırdı...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 6 Şubat 2019 - 14:00

Geçtiğimiz yıl Londra merkezli küresel moda araştırma platformu Lyst, moda alanında 2018’in en etkileyici isimlerini açıkladı. Bu listede Sussex Düşesi Meghan Markle 3. sırada yer alırken ünlü rapçi Cardi B ise 4. sıradan girdi.

Meghan Markle

Her ne kadar Markle’ın listeye üçüncü sıradan girmesi bizleri şaşırtmasa da, Cardi B’nin en çok ilham veren ilk 5 isimden biri olması şaşırtıcıydı. Zira dünyada şarkıcının tarzını benimseyen ve B gibi giyenen kadınların sayısının bu kadar fazla olması beklenmiyordu… Üstelik birbiriyle son derece zıt stillere sahip olan Meghan ve Cardi, aynı kulvarda anılmaya, moda dünyasına kattıkları etkiyle adlarından söz edilmeye başlandı. Nasıl mı?

Cardi B

Bu iki kadın sadece ilham verenler listesine girmekle kalmadı, 2018’de Fashion Nova ve Aquazzura markalarına da satış rekoru kırdırdı. İçinde çok sayıda marka barındıran, 40 milyondan fazla üyeye sahip olan dünyaca ünlü alışveriş sitesi Poshmark, bir rapor yayınladı ve bu rapora göre 2018’de Meghan ve Cardi, satışların artmasını sağlayan ilk iki isim oldu.

Bu ayakkabılardan sonra markanın satışları yüzde 150 arttı.

Raporda yer alan bilgilere göre, Meghan Markle’ın Prens Harry ile nişanlandıklarını açıkladıkları gün giydiği ayakkabıların Aquazzura markasına ait olduğu öğrenildikten sonra, markanın satışları yüzde 150 artmış. Üstelik her bir ayakkabı ortalama 750 dolardan yaklaşık 4 bin TL’den satılmış.

Cardi B’nin hazırladığı koleksiyon ise yüzde 210 satışları artırdı…

Ünlü isimleri pazarlama ve satış açısından kullanmak, son yıllarda markaların sıkça yaptığı ve büyük karlar elde ettiği bir durum haline geldi. Örneğin Fashion Nova markası… 2018’de Cardi B’ye koleksiyon hazırlatan marka, satış rekoru kırdıklarını söylemişti. Nova X Cardi B koleksiyonu, satışa girdiği gün tükenmişti. Raporda ise satışların yüzde 210 arttığı belirtildi.

Son güncelleme: 14:32 - 06.02.2019