Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehtap Elaidi, annesi Sevim Hanım’ı kaybetti
Mehtap Elaidi, annesi Sevim Hanım’ı kaybetti
Moda tasarımcısı Mehtap Elaidi, annesi Sevim Hanım'ı kaybetti. Tasarımcının koleksiyonlarına ilham veren Sevim Hanım'ın cenazesi yarın Fenerbahçe Camii'nden kalkacak...
Moda 2 Ocak 2019 - 14:55

Mehtap Elaidi çok sevdiği, koleksiyonlarının ilham perisi annesi Sevim Hanım’ı kaybetti. Koleksiyonlarını hazırlarken annesinin hayatından esinlenen Elaidi, annesini son yolculuğa yarın Fenerbahçe Camii’nden uğurlayacak.

Mehtap ve Sevim Elaidi

Mehtap ve Sevim Elaidi

Ünlü modacı geçtiğimiz sezon düzenlenen Mercedes Benz Fashion Week’te sunduğu defilesini de annesine ithaf etmişti ve onu modaseverlere tanıtmıştı. Elaidi’nin anlatımıyla Sevim Hanım, genç yaşta kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmek zorunda kalmış hayalperest bir kadın.
mehtap-annesi-sevim1940’lı yıllarda bankada çalışmış, Koço’da rakı sofralarında sohbetler eskitmiş. 30’larında kendini Arap yarımadasında bulmuş, eninde sonunda yine Türkiye’sine dönmüş. Dolu dolu bir hayat yaşamış. 80’lerinde demansla tanışıp sadece kendinin bildiği yeni geçmişler, yeni Sevimler yaratmış ve hayatı dolu dolu yaşamış…
mehtap-annesi-sevim1