Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehtap Elaidi, annesi Sevim’den esinlendi
Mehtap Elaidi, annesi Sevim’den esinlendi
Mehtap Elaidi Sonbahar Kış 2018 koleksiyonu, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında tanıtıldı...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 29 Mart 2018 - 11:34

Sevim… Ünlü moda tasarımcısı Mehtap Elaidi’nin annesi… Ve dün gerçekleşen defilenin de başrol oyuncusuydu… Elaidi Loves Sevim koleksiyonunun çıkış noktası olan Sevim Elaidi, genç yaşta kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmek zorunda kalmış hayalperest bir kadın. 1940'lı yıllarda bankada çalışmış, Koço'da rakı sofralarında sohbetler eskitmiş.
mehtap-elaidi-bulten130'larında kendini Arap yarımadasında bulmuş, eninde sonunda yine Türkiye'sine dönmüş. Dolu dolu bir hayat yaşamış. 80'lerinde demansla tanışıp sadece kendinin bildiği yeni geçmişler, yeni Sevimler yaratmış.
mehtap-elaidi-bulten2Kafasındaki farklı hayatlar ve zamanlar arasında gidip gelmekte, hatırlamadıklarından anılar yaratma çabasındadır. Yani Sevim aslında kendinde başka hayatlar ve başka kadınlar keşfeden tüm kadınlardır.
mehtap-elaidi-bulten3İşte hayatı böyle dolu dolu yaşayan Sevim’in hayatı dün Mehtap Elaidi’nin 2018-19 Sonbahar Kış koleksiyonuna konu oldu. Defile üç bölümden oluştu. Hayatının en hareketli dönemleri pembeler ve kırmızılarla, olgunluk dönemi olan 70’ler bol paça pantolonlardan, inzivaya çekildiği dönemler ise şık pijama takımları ve gece kıyafetleriyle anlatıldı…
mehtap-elaidi-bulten4