Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Melania Trump ve Anna Wintour ağız dalaşına girdi
Melania Trump ve Anna Wintour ağız dalaşına girdi
İki ünlü kadın Anna Wintour ve Melania Trump, Vogue dergisine kapak olup olmama konusunda adeta ağız dalaşına girdi. Wintour isim vermeden üstü kapalı olarak hakeden 'First Lady'leri kapak yapıyoruz dedi, Trump'ın cevabı gecikmedi...
Moda 17 Nisan 2019 - 13:39

Vogue dergisinin genel yayın yönetmeni Anna Wintour, geçtiğimiz günlerde CNN’den Christiane Amanpour’un programına katıldı. Programda Wintour Hillary Clinton, Michelle Obama gibi ‘First Lady’ kavramını değiştiren lider kadınları dergilerine kapak yaptıklarından bahsetti.

Anna Wintour

Hatta Obama’nın dergiye üç kez kapak olduğunu First Lady’liğini yeniden tanımladığının da altını çizdi. Başkan eşlerinin ilk ofis gününü fotoğrafladıklarını anlatan Wintour’a Melania Trump’ı neden kapak yapmadığı soruldu. ‘Neden olmasın’ diyen Wintour’a jet hızıyla saraydan cevap geldi.

Melania Trump

Melania Trump’ın sözcüsü Stephanie Grisham, First Lady ağzından mail yoluyla bir açıklama yaptı. “Vogue’un kapağında olmak beni ilgilendirmiyor” diyen Trump şöyle devam etti: “First Lady olmadan yıllar önce zaten dergiye kapak oldum. First Lady olarak, fotoğraf çekiminden ve bir dergiye kapak olmanın ötesinde görevlerim var. Bu görüşler Anna’nın ne kadar dar görüşlü ve moda endüstrisinin nasıl politize olduğunun göstergesidir.”

2005 tarihli Vogue kapağı

Melania Trump gerçekten de 2005 yılında, Amerikan Vogue dergisinin kapağında bir gelinlikle kapak olmuştu. Üzerinde ise John Galliano’nun 2004 Haute Couture koleksiyonuna ait bir tasarım vardı…