Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mezuniyet balolarının vazgeçilmezi: Işıltılar ve tüller
Mezuniyet balolarının vazgeçilmezi: Işıltılar ve tüller
Mezun olma heyecanı yaklaşırken, uzun süre hafızanızdan silinmeyecek olan balo akşamında güzelliğiniz ve şıklığınızla göz kamaştırmak için ihtiyacınız olan tek şey ‘o elbise’... Bu özel akşamda ne giyeceğinize hâlâ karar veremediyseniz bu yazıyı mutlaka okuyun.
Hale Ceylan BARLAS
Moda 9 Haziran 2018 - 05:23

Bu sene mezuniyetlerde ışıltı dozu yüksek tasarımlar ön plana çıkıyor. Göze çarpan detaylar arasında ise payetler, üç boyutlu aplikler, tüy işlemeler, tüller yer alıyor. Bunun yanı sıra  püsküllü ve işlemeli detaylara sahip tasarımlarla güçlü bir stil de oluşturabilirsiniz. Bu özel organizasyonda baştan aşağıya ışıl ışıl parlayarak tüm gözleri üzerinize toplayabilmenizle ilgili tüyoları Ahsen Uğurlu ve Duygu Alptekin'den öğrendik…

ju_istanbul_-rosalie_16000_1

Kat kat etekler

Uğurlu ve Alptekin, bu sene mezuniyette kat kat tülden oluşan kabarık etekli tasarımların genç kızların radarında olması gerektiğini söylüyor.

Renk seçimi

Lise mezuniyetine hazırlanan genç kızlar için daha kısa modelleri, pastel renklerin başrolde olduğu tasarımları öneren tasarımcılar, üniversite mezuniyetlerinde daha iddialı modellere yönelmeyi tavsiye ediyor. Tüm genç kızların vücut yapısını iyi tanımaları ve mutlaka vücut hatlarıyla uyumlu tasarımları tercih etmeleri gerektiğini belirten Uğurlu ve Alptekin, kişiye özel dikim seçeneğinin de kimi zaman kurtarıcı olabileceğini belirtiyor.

ju_istanbul_adrianna_8500_1

Küçükler balık kesimden uzak dursun

Mezuniyet kıyafetini yaşa göre seçmek çok önemli. Örneğin, ortaokul öğrencileri balık kesim elbise giymek istiyor fakat bu yaştaki kızların daha çok kokteyl elbisesine yönelmeleri gerek. Ten renginin de önemli olduğuna vurgu yapan tasarımcılar, esmerler için pastel tonlarını önerirken, açık tenliler için ise lacivert, mor, bordo gibi risksiz alternatifleri tavsiye ediyor.

ju_istanbul_scarlett_midi_5000_3
Etiketler