Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Moda için ’50 milyon hayvan’ öldürüldü
Moda için ’50 milyon hayvan’ öldürüldü
Hayvan hakları savunucusu PETA, hayvanları sömürmeden hazırlanan kıyafetler giyinme konusuna dikkat çeken harika bir kampanya hazırladı.
Moda 25 Nisan 2016 - 13:34

“Behind Fashion”  ile her yıl, moda uğruna milyonlarca hayvanın katlediğine vurgu yapan PETA, kampanya filminde 2016 – 2017 Sonbahar – Kış modası için 50 milyon hayvanın vahşice öldürüldüğünün de bilgisini verdi.

Hayvanlara işkence etmeden; yün, deri, kürk içeren pek çok kıyafet alternatif giyilebileceğini gösteren kampanya dahilinde Twitter’da #wearvegan (vegan giyin) etiketini oluşturan PETA, kampanya için Pinterest’i tercih etti ve sıfırt bütçeyle en çok pinlenen ikinci konu olmayı başararak, moda topluluklarının dikkatini çekmeyi başardı.

100 milyon aktif kullanıcıya ulaşan kampanyada  moda kategorisi altında paylaşılan pin'ler tarandı ve içlerinde kürk, deri, yün bulunan ve binlerce kişi tarafından beğenilen moda fotoğraflarına,  üstüne tıklayınca belirginleşen, kanlar içindeki bir hayvan görseli gizlendi.
Hayvanlara zarar vermeden satın alınabilecek mağazaları Peta Mall adı altında birleştiren PETA, hayvanlardan elde edilen giysi ve aksesuarlar yerine, yine trend, şık ve etik giyinileceğini gösteren kılavuzu internet sitesine ekledi.

Moda dünyasında oldukça büyük ilgi gören Behind Fashion sayesinde New York Fashion Week'e haftada 400 bin erişim sağlandı ve platformun etkileşimi %800 arttı.