Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Moda tasarımcısı Başak Cankeş’ten performans şovu
Moda tasarımcısı Başak Cankeş’ten performans şovu
Giyilebilir sanat iddiasıyla yola çıkan tasarımcı Başak Cankeş, multi-disipliner moda şovlarıyla adından söz ettiriyor. Cankeş şimdi de The Truth adını verdiği şovla modaseverlerle buluşacak...
Moda 10 Ocak 2019 - 13:01

Moda tasarımcısı Başak Cankeş, The Truth adını verdiği bir performans şovuyla sanat severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bashaques markasının kurucusu Cankeş, yapacağı şov kapsamında, inovatif moda, performans sanatı ve el sanatlarını harmanlayan ve bizzat kendi tasarladığı senaryonun metaforik öğeleri sayesinde yeni dünya düzeninin toplumsal farkındalıklarımızı hızla değiştirmesine öz-eleştirel bir gönderme yapacak.
truth-sov1Bugüne kadarki koleksiyon sunumlarını belli hikayeler çerçevesinde sanatsal şovlara dönüştüren tasarımcı 24 Ocak'ta Zorlu PSM'de izleyiciyle buluşacak. The Truth'da modasal bileşenleri birer kuklaya dönüştürerek, moda şovlarının arka planında gizlenen emeğe dikkat çekmeyi planlayan Cankeş, şovu, makyaj artistleri, saç tasarımcıları, terziler, modelistler, atölye çalışanları ve 15 profesyonel tiyatrocunun yanı sıra, 40 kişilik bir gönüllü ekibi ile birlikte toplam 150 kişiyle sahneye koyacak.