Yıldırım Mayruk ve Barbaros Şansal mesleğe veda etti

Türk modasının duayen ismi Yıldırım Mayruk ve "Terzi Yamağı" Barbaros Şansal, Fişekhane'de gerçekleşen jübileyle meslek hayatlarına veda etti.

Fişekhane’de gerçekleşen törenin gecenin sunuculuğunu oyuncu Mert Fırat ve sunucu Tuğçe Sarıkaya Dağıstan üstlendi. Mayruk'un sosyal mesafeli son defilesinin koreografisi Asil Çağıl tarafından yapıldı.

200 MANKEN YER ALDI

“Yıldırım Mayruk Jübile Koleksiyonu” binden fazla elbise içinden 1960’tan bu yana oluşturulan 200 köstüm ve  200 mankenle tanıtıldı. 15 milyon TL değerindeki “Yıldırım Mayruk Jübile Koleksiyonu”na Gönül Akkor, Ayferi, Selda Bağcan, Tanju Okan gibi isimlerin şarkıları da eşlik etti.

Mayruk’un jübile defilesinde Ahu Yağtu, Arzum Onan, Azra Akın, Çağla Şikel, Ece Gürsel, Günay Musayeva, İvana Sert, Şenay Akay, Tuğba Özay gibi isimler podyuma çıktı. Defilenin en büyük sürprizi ise Türkan Şoray oldu.

Yeşilçam’ın efsane ismi Türkan Şoray…

Türkan Şoray podyuma çıktıktan sonra veda selamlamasına çıkan Yıldırım Mayruk, gözyaşlarına hakim olamadı. Mayruk’u uğurlayan modeller ve Türkan Şoray da gözyaşlarını tutamadı. Şoray, gece ile ilgili “Yıldırım’ın hepimiz üzerinde büyük emeği vardı. Moda dünyasının duayeniydi. Çok hüzünlü bir geceydi” dedi.

Gecenin onur konuğu Bülent Ersoy’du. Ersoy, Yıldırım Mayruk imzalı özel tasarım kıyafetiyle ve görkemli şapkasıyla ilgi odağı oldu.

ANNE-KIZ AYNI PODYUMDA

Türkiye’nin en ünlü isimleri podyumda yer alırken Bahar Noyan kızı Gizem Noyan, Deniz Pulaş kızı Nehir, Elçin Türksev ve kızı Dila, A. İpek Tenolcay ve kızı, Özlem Kaymaz kızı Tara de Vries, Sibel Tan Arıkan ve kızı Aslı Arıkan gibi isimler anne-kız podyumda yer aldı.

Yıldırım Mayruk (ortada), Barbaros Şansal (sağdan birinci) kariyerlerine görkemli bir jübile ile veda etti.

Loading...