Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Modada ‘Kim’in kölesiyiz?
Modada ‘Kim’in kölesiyiz?
Moda trendlerini Kardashian- Jenner ailesi belirliyor.
İmge BALIK
Moda 13 Nisan 2016 - 10:21

Son dönemlerde popüler olan ne varsa bir Kardashian trendi desek bize inanır mısınız? Her ne kadar kabul edilmesi güç görünse de, sokak trendleri moda ve güzellik dünyasında adeta bir kraliyet kuran Kardashian ve Jenner ailesinin önderliğinde belirleniyor. Aslında onlar yeni bir şeyler çıkarmıyor ancak eski-yeni ne varsa çok güzel popüler olmasını sağlıyor.

Kylie’nin ruju, Kendall’ın ayakkabısı, Kim’in makyajı derken Kardashian ve Jenner kardeşler moda dünyasını harika bir şekilde yönetiyor. Hal böyle olunca, biz de sokak modasına yön veren, moda ve güzellik düşkünü kadınları adeta kölesi haline getirten Kardashian trendlerini bir araya getirdik.
imge.balik@sozcu.com.tr

Kalem etek
Her şey Kim Kardashian’ın diz altı kalem etek giymesiyle başladı. Kalçalarını ve kıvrımlarını daha iyi gösterebilmek için giyen Kardashian nereden bilebilirdi bunun kısa sürede kadınların üniforması haline gelebileceğini? Son zamanlarda ‘Bir kalem etek bir stiletto tamamdır’ diye cümleler kurduysak ya da duyduysak sebebi Kim Kardashian’dır.

Foto: Sosyal Medya

Kontürleme
İdeal yüz tipine ulaşmanın en sihirli yolu kontürleme. Koyu renklerle yüzünüzün istediğiniz kısımlarını geri plana itebiliyor, açık renklerle ise istediğiniz bölümünü ön plana çıkarabiliyorsunuz. Bu yöntem aslında makyaj sanatçılarının uzun zamandır uyguladığı bir makyaj stiliydi ki, Kim Kardashian bunu da günlük makyajına adapte etti ve sırlarını takipçileriyle paylaştı. Böylece kadınların günlük makyajlarında Kardashian sayesinde hafif kontürlemeler görmeye başladık. Yetmedi, ‘Kim Kardashian makyajı’ diye bir stil girdi hayatımıza.

Foto: Sosyal Medya

Dolgun dudaklar ve kahve rengi ruj
Kylie Jenner dudaklarına hiçbir estetik uygulana yaptırmadığını söylese de geçmiş yıllardaki incecik dudakları ortada. Gerçi daha sonra geçici bir dolgu yaptırdığını da itiraf etmişti, hakkını yemeyelim. Küçük Jenner’ın güzellik dünyasına kattığı trend, dolgun dudakları ve kahve rengi ruju. Elbette kahve rengi ruju icat etmedi ama 90’ların modasını öyle güzel önümüze serdi ki, herkesin dudakları kahvelere çalmaya başladı.

Foto: Sosyal Medya

Mint yeşili ve daha niceleri
Son zamanlarda renkli saçların popüler olduğu ortada. Ancak Kylie Jenner’ın rengarenk saç trendinde seçtiği mint yeşili kısa sürede kızlar dünyasına adım attı. Her daim farklı saç rengiyle gördümüz Kylie Jenner’ın pek çok saç renginin peruk olduğunu da eklemeden geçmeyelim.

Foto: Sosyal Medya

Yarım at kuyruğu
Özellikle bu yaz bol bol yarım at kuyruğu saçlar göreceğiz. Verdiği kilolarla gündemde olan Khloe Kardashian’ın son dönemlerde favori saç stili yarım at kuyrukları. Bu saç modelinin kısa sürede popüler olmasının sebebi de yine  bir Kardashian tarafından çok şahane öne çıkarılması.

Foto: Sosyal Medya

Lip gloss
‘Partlatıcının modası mı kaldı?’ diyenlere tokat gibi bir cevap Kardashianlar’dan geldi. Lip glosslar hemen hemen her Kardashian üyesinin favorisi ama bunu en çok benimseyen Kylie Jenner oldu.  Kylie, sadece kullanmakla yetinmedi, kendi kozmetik markasını kurarak de artık imzası haline gelen kahve rengi rujların tonlarından oluşan bir lip gloss serisi çıkardı. Ve evet, o da tüm dünyada yok satıyor.

Foto: Sosyal Medya

Kıvrık kirpikler
Uzun kirpikler her dönem modaydı, kabul. Ancak günlük makyajda bile bol bol maskaralar kullanmaktan çekinmeyen Kardashian ve Jenner ailesi abartılı kirpikleri de moda yapmayı bildi. Hatta ‘alt kirpiklere maskara sürülür mü hiç?’ kuralını yıktıklarını söylesek hiç de abartmış olmayız.

Foto: Sosyal Medya

Boksör örgüler
Bu kış bol bol örgülü saçlar gördük hatta bu yaz da bol bol örgülü saçlar göreceğiz ancak geçtiğimiz kış en çok boksör örgülerini sevdik. Bunun da öncüsü Kim ve Khloe Kardashian kardeşler oldu elbette.

Foto: Sosyal Medya

Rose gold
Altını, mücevheri her kadın sever ancak pembe altın denildiğinde alışık olunmadığında bir düşünülebilirdi. Tabii Kylie Jenner rose gold saatlerini gözümüze soka soka paylaşıp, sevmememize neden olmasaydı.

Foto: Sosyal Medya

Tırnak sanatı
Tırnak sanatını da yine bir Kardashian icat etmedi. Ancak popüler olmasını tabii  ki Kylie Jenner sağladı. Hatırlarsanız Kendall Jenner tırnakları için tam 5 saat harcadığını söylemişti. Bu durumda sizce de popüler olmayı haketmiyor mu?

Son güncelleme: 11:59 - 13.04.2016