Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Modada sevginin dili çocuklar!
Modada sevginin dili çocuklar!
Dünya moda devleri çocuk modasına verdikleri önemi yıldan yıla baskın bir şekilde artırıyor.
Moda 20 Nisan 2016 - 01:52

Dünya moda devleri çocuk modasına verdikleri önemi yıldan yıla baskın bir şekilde artırıyor. Modern, estetik olarak güçlü ve sağlıklı kumaşlar enerjik bir neslin geldiğinin de habercisi.

Minik modellerin tatlılığına bakmaktan gözlerimizi kıyafetlere çeviremiyoruz çoğu zaman ama Stella McCartney, Dior ve Dolce&Gabbana ile bu yaz gördük ki çocuk modasına en az yetişkin modası kadar emek harcanıyor. Sezonun genel trenleri; hayvan karakterleri, deniz yaşamı, çizgiler ve çiçekler çocukları anne babalarının küçük benzerleri haline getiriyor.

Gelecek fısıltısı

Cesur kontrastlar, renk geçişleri, V yakalar, grunge jeanler, kamuflaj desenleri sade ama elegan kesimler…
Bir çocuk kıyafetinde olmasını beklemediğimiz tüm detaylar bize gelecekte çocuk modasının yetişkinlerle aynı önemde olacağını fısıldıyor. Bordür ve fiyonk kullanımı sadece kız çocuk kıyafetlerinde değil, erkeklerde de var.

Sağlıklı kumaşlar, zengin detaylar

Yüzde yüz pamuk kullanıldığı için yetişkin kıyafetlerine oranla daha sağlıklı oldukları da gerçek. Yazıların, blok renklerin ve batik desenlerin sıkça kullanıldığı koleksiyonlar sadece sevimlilik değil yüksek modanın kodlarını da içeriyor. Deri babetler, sneakerlar ve deri sandalet gibi detaylar çocukları sadece hafifliğe değil, stil sahibi de olmaya çağırıyor besbelli.

Bu minik moda ordularında sadece moda ve sevgi var, rütbe ve şiddet yok. Dolce & Gabbana'nın küçük çiçek bahçeleri, Alalosha'nın minik hanımefendileri, Benetton'un renkleri ve Mango'nun süslü minikleriyle 2016 yazı özellikle çocuklar için sınır tanımıyor.