Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mucize çay ağacı yağında
Mucize çay ağacı yağında
Avustralya'da uzun süre kesik ve yara tedavileri için kullanılan çay ağacı yağı, şimdilerde bir güzellik kurtarıcısı görevi üstleniyor.
Moda 17 Şubat 2016 - 10:56

Güzellik ürünlerinde de fazlaca kullanılan çay ağacı yağının faydalarını öğrenince güzellik rutininize eklemeden geçemeyeceksiniz. İşte çay ağacı yağının cildiniz için faydaları.

Çay ağacı yağı Foto: Shutterstock

Akne üreten bakterilerle mücadele eden çay ağacı yağı, sivilceleri önlüyor. Çay ağacı yağını aloe vera ile hazırlayacağınız bir yüz maskesi ile sivilceye eğilimli ciltlerinizden kurtulabilirsiniz.

Kuru bir ciltten şikayet ediyorsanız, çay ağacı yağının nemlendirici gücünden faydalanabilirsiniz. Daha fazla etkisini görmek istiyorsanız, cildinize masaj yaparak uygulayacağınız çay ağacı yağına jojoba veya zeytinyağı da ekleyebilirisniz. Böylece yumuşak ve esnek bir görünüm elde edeceksiniz.

Pek çok güzelleştirici gücü bulunan çay ağacı yağı, vücutta meydana gelen kötü kokuların da doğal çözüm kaynağı.  Duşta keyif yapmak isterseniz birkaç damla küvete karıştırmanız yeterli.
 Çay ağacı yağı Foto: Shutterstock
Düzenli masaj ile saç derisine uygulanan çay ağacı yağı, saç dökülmesini azaltıyor ve saç diplerini güçlendiriyor. Çay ağacı yağı içerikli bir şampuan tercih edebileceğiniz gibi, dilerseniz çay ağacı yağı, yumurta, yoğurt ve balı karıştırarak da saç ve saç derisine maske yapabilirsiniz.

Doğal anti-bakteriyel ve anti-mantar özelliklerine sahip olan çay ağacı yağı, deri enfeksiyonlarını tedavi edici etkisi bulunuyor.

Kepek sorunu yaşıyorsanız, çözümü çay ağacı yağı. Yapmanız gereken tek şey şampuan % 5 oranında çay ağacı yağı karıştırmak ve birkaç yıkamadan sonra sonuçları görmek

Çay ağacı yağı ayrıca muhteşem kokusuyla ideal bir aromaterapi ve spa için harika bir karışım olarak kullanılabiliyor.