Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
New York Moda Haftası’na Türk tasarımcılar damgasını vurdu
New York Moda Haftası’na Türk tasarımcılar damgasını vurdu
Dün New York Moda Haftası, 'Turkish Designers'a ev sahipliği yaptı. Hakan Akkaya koçluğunda gerçekleşen defilede, Türk tasarımcılar Buket Özkalfalar, Barut Gökhan İldeniz, Ece Kavran ve Fırat Neziroğlu koleksiyonlarını tüm dünya ile buluşturdu.
Moda 13 Şubat 2019 - 13:55

Dört genç tasarımcı, Buket Özkalfalar, Barut Gökhan İldeniz, Ece Kavran ve Fırat Neziroğlu, dün New York Moda Haftası’nda yeni koleksiyonlarını dünya ile buluşturdu. Ünlü model Didem Soydan’ın baş manken olarak podyuma çıktığı defile Ticaret Bakanlığı desteğiyle Türkiye Tanıtım Grubu iş birliğiyle yapıldı.

Buket Özkalfalar, Barut Gökhan İldeniz, Ece Kavran ve Fırat Neziroğlu

Defilede Gökhan İldeniz ‘Anadolu’ adını verdiği 12 parçalık koleksiyonda Anadolu Yörükleri’nden esinlendi. Çoban Kepeneği koleksiyonun öne çıkan parçası oldu.
Buket Özkalfalar ‘Street Couture’ adını verdiği 26 parçadan oluşan koleksiyonunda ayna aksesuarlar karşıdan gelen enerjiyi geri yansıtması olarak koleksiyonda kullanılıyor. İpek, tafta, saten kumaşlar drape teknikleriyle tasarımlarda hayat buldu.
Fırat Neziroğlu geleneksel Anadolu tezgahlarında Uşak'ta elde dokunan üretimi 15 gün süren kumaşlarla tasarladığı ‘Yen’ adını verdiği 12 tasarım 56 parçalık koleksiyonuna Anadolu'nun on binlerce yıllık zanaatkarlığın eseri ‘Yen’ ilham kaynağı oldu.
Ece Kavran’ın ‘Urun’ adını verdiği 10 parçalık koleksiyonunun tamamı elde dikildi. Kavran otobiyografik olarak tanımladığı koleksiyonunda demir strüktürler ve materyaller kullandı.