Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ocean’s 8 filmindeki mücevher meğer gerçekten varmış!
Ocean’s 8 filmindeki mücevher meğer gerçekten varmış!
Geçtiğimiz ay gösterime giren Ocean's 8 filminde kullanılan ve Anne Hathaway'in taktığı gerdanlık meğer gerçekten 1931 yılında yapılmış...
Moda 3 Temmuz 2018 - 15:32

Başrollerinde Sandra Bullock, Cate Blanchett, Anne Hathaway, Mindy Kaling, Sarah Paulson, Rihannna, Helena Bonham Carter ve Awkwafina gibi ünlü isimlerin yer aldığı Ocean’s 8 filminin yankıları tüm hızıyla devam ediyor. Filmle ilgili en çok konuşulan konulardan biri de filmde Anne Hathaway’in taktığı gerdanlık oldu… Her izleyenin hayranlık duyduğu gerdanlık meğer 1931 yılında tasarlanmış…
oceans8-instagram-cartier-2Filmde, Met Gala’da yapılan bir mücevher hırsızlığı konu ediliyor. Ocean’s 8 filminde çalınacak mücevherin adı Toussaint. Muhtemelen herkes film için verilen ve tasarlanan bir mücevher olarak düşündü lakin aslında Cartier bu gerdanlığı 1931 yılında aynı isimle piyasaya çıkarmış. Jacques Cartier tarafından Nawaganar'ın Maharaja'sı için yapılan kolye o dönem bir anda ortadan kaybolmuş ve bir daha da izine rastlanmamış.
oceans8-instagram-cartier-387 yıl sonra ise Cartier’in arşivinden gerdanlığın çizimleri çıkarılıp, Paris'teki mücevher mağazasında tam olarak iki ayda tamamlanmış. Şayet bu gerdanlık gerçek olsaydı bugünkü değeri 150 milyon dolar olacaktı.