Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ödüllü isimden özel makyaj tüyoları
Ödüllü isimden özel makyaj tüyoları
Merve Keşçi, bulunulan ortam, yüzdeki defo, yaş kaç olursa olsun, her şeyin birkaç makyaj hilesiyle kontrol altına alınabileceğini belirtiyor…
Moda 15 Nisan 2016 - 00:36

Geçtiğimiz sene Fashion TV'nin imzasını taşıyan organizasyonda en iyi ‘Makyaj Sanatçısı' ödülüne layık görülen Merve Keşçi, bulunulan ortam, yüzdeki defo, yaş kaç olursa olsun, her şeyin birkaç makyaj hilesiyle kontrol altına alınabileceğini belirtiyor…

– Makyajla yatmak cildinizi genç tutmak istiyorsanız yapacağınız en büyük hata olur.
– Cildinizi koruma altına almak için pahalı tonikler yerine doğal gülsuyuyla temizleyin. Ardından mutlaka nemlendirin.
– Gıdı bölgenizde sarkma sorunu varsa veya sivri çene, geniş alın, kemikli burun ve elmacık kemikleri belirgin olmaması gibi durumlarda iki adet fondöten kullanarak ışık-gölge tekniği uygulayıp bu sorunları kamufle edebilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsur, cildinizden bir ton açık veya koyu fondöten uygulamak ve uyguladığınız fondötenin renginden bir ton koyu ve mat bir fondötenle sorunlu alanı gölgelendirmek olacak.

– Hiçbir şey toz ürünler kadar cildinizi yaşlı göstermez. Cilt bakımı söz konusu olduğunda mutlaka su bazlı jelleri ve likit ürünleri tercih edin.
– Otuzlu yaşlardan sonra cilt yavaş yavaş ışıltısını kaybetmeye başlar. Biraz highliter yardımıyla bu ışıltıyı geri kazanabilirsiniz. Bu ürünü kullanırken dikkat etmeniz gereken başlıca unsur ürünü çok az uygulamak.

Etiketler