Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ofiste şık olmanın altın kuralları
Ofiste şık olmanın altın kuralları
Her sabah gardırobun önüne geçip "Acaba bugün ne giysem" diye söylenmekten, onca kıyafet arasından bir türlü tercih yapamamaktan sıkıldıysanız önerilerimize kulak verin.
Hale Ceylan BARLAS
Moda 30 Nisan 2017 - 14:52

Kışın kasvetli havasından kurtulduğumuz şu günlerde, her sabah gardırobun önüne geçip “Acaba bugün ne giysem” diye söyleniyorsunuz değil mi? Hatta onlarca kıyafet arasından da bir tane bile kombin yapamayıp, elinize ilk gelen kıyafeti giyip çıkıyorsunuz.

Halbuki akşamdan ne giyeceğinize karar verirseniz bu sorunu bir nebze de olsa ortadan kaldırmış olursunuz. Biz de modaradar ekibi olarak, sizin için ofiste şıklığın püf noktalarını ve kombin önerilerini hazırladık.
Her şeyden önce ertesi gün ne giyeceğinize geceden karar verin. Böylece sabah seçim yapmakta zorlanmaz, kendinize de vakit ayırabilirsiniz.
Hava durumunu mutlaka yine bir gece önceden kontrol edip, kombininizi ona göre yapın.
Yaz aylarına geçene kadar, sabah evden çıkarken, yanınıza bir jean mont, ceket ya da hırka almayı ihmal etmeyin.
Oje sürecekseniz, saçlarınızı saracaksanız, bunları da bir gece önceden yapmalısınız.
modaaa
Yapacaklarınızın bir kısmını bile olsa önceden hazırlarsanız emin olun ertesi gün işiniz daha da kolaylaşacak ve en azından güne stressiz ve mutlu başlayabilirsiniz.
Gelelim kombin önerilerine…
Kumaş pantolon, fular, gömlek, kalem etek ve stiletto ofis ortamlarının vazgeçilmezleri arasında. Klasikleşmiş parçaların dışında yeni sezonda da trend olan uçuşan elbiseler, maksi etekler, platform topuklu ayakkabılar, yüksek bel etek ve pantolonlar, crop top üstler ve mikro çantalarla da çok şık kombinler hazırlayabilirsiniz.
Örneğin yüksek bel bir kalem etek, altına platform topuklu ayakkabı ve üstüne de belinizi hafif açıkta bırakacak crop top bluz tercih edebilirsiniz.
Pastel tonlar 2017 yazında hemen hemen her tasarımda karşımıza çıkacak. Gardırobunuzda mutlaka bu tonlarda kıyafetler bulundurun. Toz pembe bir havuç pantolon üzerine giyeceğiniz yine pastel tonlarda sarı bir gömlek ve nude tonlarında bilekten bağlı yüksek ökçeli ayakkabı ile colorblok trendini de günlük hayatınızda kullanabilirsiniz.
Siyahtan vazgeçmeye niyetiniz yoksa, mini bir elbiseyi renkli aksesuarla bütünleyerek yaz aylarına adapte edebilirsiniz.
Hem şık hem rahat olmak istiyorsanız, sezonun trendlerinden yüksek bel kısa paça bol pantolonlar üzerine yine dökümlü bir bluz giyerek şıklığı ve rahatlığı aynı anda elde edebilirsiniz.

 

Etiketler