Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ölü hücrelerden arınırken sağlığınızdan olmayın!
Ölü hücrelerden arınırken sağlığınızdan olmayın!
Porselen gibi bir cilde sahip olmak herkesin hayali.
Moda 6 Nisan 2016 - 05:40

Fakat bu hayale ulaşmak için adım atarken uzmanların önerilerine kulak vermeli ve uzmanların dikkat çektiği noktalara özen göstermelisiniz.

Birgan BİLEKE

Cildi ölü hücrelerden arındırmak, pürüzsüz ve porselen görünümlü bir cilde kavuşmak isteyenlerin sık sık tercih ettiği bir yöntem. Kimyasal maddelerden destek alınan ve peeling olarak da adlandırılan bu yöntemle, güneş lekesi, kırışıklık ve akne izleri yok edilebiliyor. Tabii bu yöntemi uygulama sırasında önemli noktalara dikkat edilmezse cilt sağlığınızdan olmanız mümkün…

1- Kimyasal maddeler yardımıyla soyulan cildin altından ortaya çıkan deri, renk ve dokunma hissi açısından fark yaratır.

2- Peeling uygulamasından sonra, cildinizi soyan kişinin zaman bakımından yaptığı uyarıyı dikkate almalı ve o süreçte güneşe çıkmamalısınız. Aksi takdirde cildinizde lekelenme gibi olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir.

3- Açık tenli kişilerde daha başarılı olan bir yöntemdir.

4- Soyulma işleminin etkisini arttırmak ve cilt sağlığını korumak için cilt uzmanının verdiği nemlendirici ürünler kullanılmalıdır.

5- Ciltte kabuklanma oluşursa, bu hassas bölgeye dokunulmamalıdır.