Sözcü Plus Giriş
GALERİ Otoriterseniz siyah, cana yakınsanız turuncu 20 Nisan 2017 13:33
1 HABER: HALE CEYLAN BARLAS - Renklerin gücüne inanır mısınız? Peki, evden çıkarken tercih ettiğiniz renklerin tüm gününüzü etkileyeceğine? Bir toplantıya ya da görüşmeye giderken giydiğiniz kıyafetin karşı tarafın kararında etkili olacağına? İşte kişiliğinizi etkileyen renkler...
2 Kırmızı: Risk alabileceğinizi, cesur ve güçlü olduğunuzu gösterir. Dikkatleri üzerinizde toplamak istiyorsanız kendinizi kırmızıya emanet edebilirsiniz.
3 Pembe: Şefkat, nezaket ve uyum çağrıştırır. Karşınızdaki kişinin kendisi ile empati kurulduğunu ve anlaşıldığını en iyi hissedeceği renk ailelerinden biridir.
4 Sarı: Yaratıcılığın yanı sıra iyimserliği de vurgular. Sarı ile hareket ve pozitif bakış açısı kazanmak mümkün.
5 Turuncu: Cana yakınlığı ve ulaşılabilirliği vurgulayan turuncu, resmiyet içermeyen sosyal ortamlarda kullanımı en kolay renklerden biridir.
6 Mor: Farklılığınızı vurgulamak için birebir. Bedeniniz ve zihniniz arasında dengeyi mor ile sağlayabilirsiniz.
7 Mavi: Cinsiyet fark etmeksizin en sevilen renkler arasında yer alan mavi, ulaşılabilirliğinizi, sükunetinizi ve sorumluluk sahibi olduğunuzu ifade eder. Yumuşak maviler huzuru çağrıştırırken, canlı veya koyu maviler akılcılığı ön planda tuttuğunuza işaret eder.
8 Yeşil: Güvenilir, canlı ve istikrarlı duruşu yeşil tonları ile yansıtmak mümkün.
9 Gri: Tek başına giyildiğinde yetersiz kalır. Griye renk ekleyerek kişiliğinizi ortaya koyabilmeniz daha kolay..
10 Toprak tonları: Ayaklarınızın yere sağlam bastığının ve dışa dönük biri olduğunuzu gösterir. Bu tonlarla sorunlara hızlı çözümler getirebilirsiniz.
11 Siyah: Siyah gibi koyu renkleri, açık renklerle bir arada kullandığınızda resmi, mesafeli ve otoriter algılanabilirsiniz.
12