Sözcü Plus Giriş

Oversized parçalar nasıl kombinlenir?

Her sezon pek çok parça trend oluyor. Kimini beğeniyor, kiminden nefret ediyoruz. Birkaç yıl önce karşımıza çıkan ama 2017 kışında yükselişe geçen oversized ise gönlümüze taht kurdu. Büyük beden parçaları her şey ile rahatlıkla kombinleyebiliyorsunuz.

Hale Ceylan BARLAS
Güncellenme: 16:30, 27/02/2017
Oversized parçalar nasıl kombinlenir?

Çocukluğumuzda “Bir beden büyük alalım, seneye de giyersin” lafını çok duymuşuzdur. Annelerimizden duymaya alışık olduğumuz söz, günümüzde vazgeçilmezlerimizden biri oldu. Son zamanların en popüler trendlerinden biri olan oversized, yani üzerinizde emanet gibi duran, birkaç beden büyük kıyafetler, hayatımıza bir girdi pir girdi. Temel felsefesi ‘Kendini rahat hisset’ olan trendi, kullanımı da oldukça kolay.
rihannaÜnlü markaların koleksiyonlarında ise oversized hırka, kaban, gözlük, çanta, pantolon, ayakkabı, ceket, kazak gibi trendy parçaları görmek mümkün. Şimdiye kadar en sevilen akımlardan biri olduğu da neredeyse tüm kadınlar tarafından onaylandı. Zira etrafınıza baktığınızda örneklerini görebilirsiniz. Peki bu kadar beğenilen bir trend nasıl kombinlenmeli? Giyerken nelere dikkat etmeli? Aslında rahat kombinlenen bir parça olduğu için sizi zorlamayacak. Sadece birkaç kurala uyarsanız olduğunuzdan daha şık görünebilirsiniz.
shutterstock_396215230Kazaklara çok yakışan oversized uzun çizme ya da botlarla kombinlendiğinde ortaya efsane bir görüntü çıkıyor. Eğer oversized’ı üstünüzde değerlendirecekseniz altınıza dar bir parça giymelisiniz. Bu deri bir tayt, skinny bir jean olabilir. Tütü eteklerle de romantik bir hava yaratabilirsiniz.
rita-oraOversized bir kaban giyecekseniz, içinize üstünüze oturan gömlek ya da tişört giymelisiniz. Her iki parça da büyük beden olursa şıklıktan ziyade salaş bir görünüm elde edersiniz. O nedenle her zaman büyük kabanlarla vücudunuzu saran parçaları kombinlemeye özen gösterin! Bu hırka ve ceketler için de geçerli. Ayrıca dış giyimde seçeceğiniz kumaş da önemli. Kalın dokulu, yün ve ipek görünümlü parçalar, kaliteli bir imaj çizmenize olanak sağlar.
shutterstock_402231709Bu yeni akımı ayakkabı ve çantada kullanmak istiyorsanız kesinlikle üzerinizde başka oversized parça olmamalı. Çünkü bu parçalar kıyafetlerden daha büyük olarak tasarlandığı için zayıf biri bile olsanız olduğunuzdan daha şişman görünebilirsiniz. Hatta mümkünse en dar kıyafetlerinizle kombinleyin! Oversized kıyafetlerle kullanılacak aksesuarlar da çok önemli. Kaban ve ceketlerin üzerine atkı ya da şal takabilirsiniz. Yine büyük gösterişli kolye ve bileklik de kullanabilirsiniz. Ayrıca büyük beden kazak ya da kazak elbiselerle kemer kullanımı da şık bir görüntü veriyor.

41spl1200809_022
Yayınlanma Tarihi:12:00,