Sözcü Plus Giriş

Özel günün özel kadınları

Sevgililer Günü için her şey tamam. Mekan, hediye, sürprizler... Peki ne giyeceğinizi seçtiniz mi? Hâlâ karar vermediyseniz işte size mini bir şıklık rehberi…

Hale Ceylan BARLAS
Güncellenme: 01:31, 12/02/2017
Özel günün özel kadınları

Sevgililer Günü için her şey tamam. Mekan, hediye, sürprizler… Peki ne giyeceğinizi seçtiniz mi? Hâlâ karar vermediyseniz işte size mini bir şıklık rehberi…

Eğer 14 Şubat’ta romantik bir gece geçirmeyi planlıyorsanız, toz pembe bir elbise tercih edebilir ya da kıyafetinizde 2017'de yükselişe geçen dantel detayını kullanabilirsiniz. Aksesuar ve ayakkabı konusunda da seçenekleriniz kısıtlı değil. Pembe elbise altına nude, lacivert, siyah bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Aksesuarda ise sadece bir bileklik ya da uzun bir küpe işinize yarayabilir.

7

Mekan şık ise siz daha şık olmalısınız

Çok şık bir mekana gidecekseniz abiye tercih edin. Pul detaylı, hafif parlak kırmızı ya da siyah uzun bir elbise ile tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz. Omuzları açık kırmızı bir elbise, bacak dekolteli siyah balık modeli bir elbiseyle de gecenin yıldızı olmaya adaysınız. Ama abiyeden hoşlanmıyor da olabilirsiniz. Bunun yerine yine uzun spor elbiselere yönelebilirsiniz. Abiye kadar olmasa da doğru kombinle şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Her iki seçenekte de makyajınız, saçınız ve seçeceğiniz aksesuarlar önem kazanıyor.

9

Stilettolar kurtarıcı olacak

Sevgililer Günü'nde ‘Amaç gönüller bir olsun” diyerek lüks veya salaş bir mekan yerine güzel vakit geçirebileceğiniz bir yere gidecekseniz uzun kalem etek, etek ceket takımı, üzerinize oturan uzun triko bir elbise tercih edebilirsiniz. Kalem eteğinizi ince crop top bir triko ile, etek ceket takımınızı basic sade bir bluz ile, uzun triko elbiseyi de bomber ceket ile kombinleyebilirsiniz. Her birinde de ayakkabı olarak stiletto giyebilirsiniz.

6

Şıklığınızı saç ve makyajla bütünleyin

14 Şubat'ta da doğru kıyafet seçimi yaparak attığınız önemli adımı şık bir şekilde tamamlamak istiyorsanız saç ve makyajınıza da dikkat etmelisiniz… Bu konuda da doğru seçim yapmak önemli.

4

Gecenin vazgeçilmezi

O gün çarpıcı görünmek istiyorsanız doğal bir makyaj yapıp, sadece dudaklarınızı öne çıkarabilir, bunun için de koyu kırmızı bir ruj tercih edebilirsiniz. Romantik ve doğal görünmek istiyorsanız makyajınızda pastel tonları tercih etmeli, özellikle dudak ve yanaklarda uçuk pembe ürünler kullanmalısınız.

5

Romantik örgü yine gündemde

Kıyafeti bütünleyen en önemli detaylardan biri de saçlar… Bu yıl örgüler oldukça popüler. Romantik bir gece geçirecekseniz saçlarınızı dağınık bir örgü yaptırabilir, üstüne bir papatya bile kondurabilirsiniz. Uzun saçlıysanız da takma kahküllerle farklı bir havaya bürünebilirsiniz.