Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Özge Özel’den doğal makyajın sırları
Özge Özel’den doğal makyajın sırları
Ünlülerin kaş ve makyaj uzmanı Özge Özel, doğal makyajın sırlarını verdi.
Burcu ÖZEN
Moda 25 Nisan 2016 - 09:47

Baharı kucakladığımız şu günlerde yaz için geri sayım yapmaya başladık! Havalar ısınmaya başladıkça, yüzde terleme ve yağlanma oranı artıyor; makyajın dayanma gücü de azalıyor. Sıcak havada kusursuz görünmek için makyaj malzemelerine de ihtiyacınız yok aslında. Ciltte kusursuz bir görünüm için ‘derinlemesine temizlik ve nemlendirme’ yeter diyor makyaj uzmanı Özge Özel…

Sihirli dokunuşlarıyla Gizem Hatipoğlu, Özge Ulusoy ve Hande Yener gibi ünlü isimlerin güzelliklerine güzellik katan ünlü makyaj uzmanı Özel; ciltte kusursuz bir görünüm için yazın yapmanız gereken önemli ipuçlarını veriyor…

İşte güzelliğinizi ortaya çıkaracak güzellik önerileri:

1.Cildinizi temizleyip nemlendirilmiş olmasına dikkat edin.

2.Kapatıcı kullanıp ciltteki kusurları gizleyerek pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

3.Düzgün bir baz oluşturup, cildinize uygun olan fondöteni seçerseniz cildinizi doğal bir görünümde olmasını sağlamış olursunuz. Ayrıca fondötenin üzerine uygulayacağınız toz veya sıkılaştırılmış bir pudra ile fondöteni hem sabitlemiş hem de kalıcılığını uzatmış olacaksınız.

4.Yanaklarınızı yüzünüzün doğallığından çıkmadan, cilt tonunuz ile uyumlu bir allık seçin. Elmacık kemiklerinizi üzerine yukarıya doğru fırça darbeleri ile sürebilirsiniz.

Son güncelleme: 15:48 - 25.04.2016