Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Paris Moda Haftası modanın sürdürülebilir başkenti olacak mı?
Paris Moda Haftası modanın sürdürülebilir başkenti olacak mı?
Dünyanın merakla beklediği moda haftalarından biri olan Paris Moda Haftası'nın 'Modanın sürdürülebilir başkenti' olması için çalışmalara başlanıldı...
Moda 1 Şubat 2019 - 15:30

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo ve Başkan Yardımcısı Frederic Hocquard, şehri modanın sürdürülebilir başkenti olması için çalışmalara başladı.

Anne Hidalgo

Anne Hidalgo

Institut Français de la Mode'da bir görüşme ayarlayan başkan, ‘Paris İyi Moda’ adlı girişimini açıkladı. Paris İyi Moda; moda uzmanlarını, markalarını, girişimcileri, tasarımcıları ve profesyonelleri bir araya toplayarak Paris'i modanın başkenti yapmak için çalışmalar yapıldığı bir girişim. Önümüzdeki beş sene boyunca sürecek olan girişimler, Olimpiyatların gerçekleşeceği 2024'te tamamlanacak.
paris-kapakGaleries Lafayette ve LVMH gibi modanın güçlü markaları ile birleşen bu girişim, şirket transparanlığını, üretimi ve geri dönüşümü geliştirmeyi amaçlıyor. Daha sürdürülebilir bir gelecek için enerji tasarrufunun yapması gerekildiği vurgulanırken, izlenilecek yollar Haziran 2019'da açıklanacak.

Etiketler