Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Pırıltılı bir cilt sadece su ve doğal bakım ister!
Pırıltılı bir cilt sadece su ve doğal bakım ister!
Cildimiz dış dünyaya açılan kapımız ama artık sadece genç ve kırışıksız bir cildin peşinde değiliz.
Yasemin CANDEMİR
Moda 17 Nisan 2016 - 02:49

Cildimiz dış dünyaya açılan kapımız ama artık sadece genç ve kırışıksız bir cildin peşinde değiliz. Nemlendirirken lekeleri de gideren, temizlerken sivilceleri de yok eden, korurken aynı zamanda renk veren ürünlere ihtiyaç var…

Kozmetik sektöründe uluslararası arenaya taşınan Türk markalarını görmek hem gurur hem ümit veriyor. Kimyadaki deneyimini dermokozmetik bir marka ile taçlandıran ve dünyaya açılan Cosmed markasının kurucusu ve Pazarlama Müdürü Deren Öztürk ile sağlıklı cildi ve deneyimin gücünü konuştuk.

– Özellikle sorunlu ciltleri odağınıza alıyorsunuz, neden? 
Cosmed'in cilt sorunlarına odaklanan bir marka olarak ortaya çıkması, 16 yaşındayken yaptığım Paris seyahatinde, bitki özleri ile kişiye özel kozmetik ürünleri hazırlayan bir dükkana girmem ve orada kozmetik aşığı Monique'le tanışmam sayesinde oldu. İstanbul'a dönünce 25 yılını kimya sektöründe geçiren babamla bu konuyu konuştuk ve Deren Kimya olarak kozmetik alanında yatırım kararı aldık. Daha etkin ve kaliteli ürünler sunabilmek için dermokozmetik alanını seçtik. 2009 yılının Eylül ayından bu yana da cinsiyet ve yaş farkı gözetmeksizin herkes için çözüm sunuyoruz. Şu anda saç, cilt, vücut ve güneş koruması alanlarında toplam 37 ürünümüz var.

– Kadınlar özellikle hangi dertlerden muzdarip? 
En sık karşımıza çıkan problemler hassasiyet ve kızarıklık, cilt lekeleri, nemsizlik ve saç dökülmesi. Türkiye genelinde 600'ün üzerinde dermatolog ile birlikte çalışıyoruz ve ülkemizdeki cilt problemlerini yakından takip ediyoruz, bu da yeni geliştireceğimiz ürünleri şekillendiriyor. Geçtiğimiz sene lansmanını yaptığımız, üç yıllık bir Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıkan Ultrasense serisi şu anda birçok dermatolog tarafından tavsiye edilir hale geldi.

Kurumuş topukları sevmiyoruz!

– Kırışıklıklar elbette bir numara ama vücudun farklı bölgelerindeki kuruluk için çözümünüz nedir? 
Ayak topuğu, el kırışıklıkları, cilt kuruluğu da insanları rahatsız eden sorunlar arasında. Ayak topukları için, ölü hücrelerin ciltten arındırılması, pürüzsüz bir cilt dokusunun sağlanması için Shea Yağı ve yeşil çay yağı içerikli ayak bakım kremimiz birçok kişinin vazgeçilmezi haline geldi. El kremimizin içinde ise Aloe Vera var ki, iyileştirici ve enfeksiyon giderici etkisiyle de cilt tahrişini de önlüyor. Baobab yağı ile hassaslaşan cilt dokusunun üst katmanlarının yenilenmesini sağlayan kremlerimiz E vitamini ve D-panthenol ile cildin nem kapasitesini artırıyor.
– Çevresel faktörlere bağlı olarak yaş aldıkça artan kuruluğa karşı önlemler neler? 
Cilt kuruluğu problemine ise, birkaç ürünle cevap veriyoruz. Bunlardan biri, son zamanlarda fenomen haline gelen vanilyalı nem maskesi. İçeriğinde gerçek vanilya tanecikleri bulunuyor. Maske, cildin yapısına elastikiyet kazandırırken, cilt tonunun dengelenmesine ve cildin derinlemesine nemlendirilmesine yardımcı oluyor. Ultra nem için ise cilt yüzeyinde nem tutucu bir film oluşturarak, cildin su tutma kapasitesini artıran ürünleri tercih etmek gerekiyor.

Tüm mesele ürünü düzenli kullanmak!

“İnternet sayesinde bilgiye ulaşmak kolaylaştı ancak hayat da bir o kadar zorlaştı. Herkes cilt problemine teşhis koyup ürün satın alabiliyor! Buna en büyük örnek kadınların yüzde 9'unun cildinin hassas olduğuna karar verip, hassas cilt bakım ürünü alıyor olması diyebiliriz. Artık herkes internette duyduklarını deniyor, bazen internetteki bakım önerilerini dikkate alıyor, durum böyle olunca sizin kullanım önerileriniz pek bir anlam taşımıyor. Oysa bir ürünün işe yaraması için tek formül düzenli kullanılması.”

Hepsinin içinde mucize saklı

– “Mucize” dediğiniz ürünleriniz hangileri, neden?
Aslında tüm ürünlerimizin içerisinde mucizeler saklı, ancak son zamanlarda benim de en çok kullandığım hatta çantamdan ayırmadığım akne kontrol jeli. Son dakika sivilceleri için özel formüle edilen ürün, sivilce üzerine uygulanıyor ve hızlıca kurutuyor.
– Türkiye'de kadınların ne kadarına ulaşabiliyorsunuz?
Son üç yıl datalarına baktığımızda kayıtlı kullanıcı sayımız 1 milyon fazla. Şu anda toplamda 62 ilde 820 yetkili eczanede ürünlerimiz kullanıcılarımıza ulaşıyor.