Rihanna’nın Sevgililer Günü iç çamaşırı koleksiyonu eleştiri aldı

Ünlü şarkıcı Rihanna, Sevgililer Günü için bir iç çamaşırı koleksiyonu çıkarmış ve beğeni toplamıştı. Ne var ki tasarımlar daha sonra büyük beden kadınlardan tepki aldı.

Rihanna’nın Sevgililer Günü iç çamaşırı koleksiyonu eleştiri aldı

Geçtiğimiz yıl ilk iç çamaşırı koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sunan Rihanna, yapıtğı defile ile ses getirmişti. Çeşitlilik, koreografi, tüm vücut tiplerine uygun tasarımlar hazırlayan Rihanna, ne var ki Sevgililer Günü için hazırladığı koleksiyonla tepki çekti. Savage X Fenty koleksiyonunda yer alan iç çamaşırlarının zayıf kadınlar için başka, büyük bedenler için farklı stillerde hazırlandığı, bunun da büyük bir ayrımcılık olduğu iddia edildi.
rihanna-sevgililer-gunu1Amerikan Teen Vogue dergisinin moda editörü Alysse Dalessandro ise, tepkilerden sonra koleksiyonu incelediğini, büyük beden ile küçük beden iç çamaşırlarının birbirinden farklı olduğunu söyledi ve hem büyük beden giyimini destekleyip hem de büyük beden modellere farklı muamele yapılmasını eleştirdi. Koleksiyona baktığınızda büyük beden kadınlar için tasarlanan iç çamaşırlarının, küçük bedenler kadar seksi olmadığını görülüyor.
rihanna-sevgililer-gunu