Şans getiren tasarımcılar

Gelinlik, her kadının rüyalarını süsleyen çok özel bir kıyafet... Aynı durum ünlü isimler için de geçerli. Satın almak ya da beğendiği bir gelinliğin üzerinde küçük oynamalar yapmak yerine, hayallerindeki tasarımı yaptıran Azra Akın ve Gizem Karaca’nın gelinliklerini sizin için inceledik. Bu tasarımlara imza atan üç ismin yorumlarını aldık…

Şans getiren tasarımcılar

Hayalimdeki gelinliğe sahip oldum

Gizem Karaca

535a1294

İki yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşı Kemal Ekmekçi ile geçtiğimiz ay evlenen oyuncu Gizem Karaca da, tıpkı Azra Akın gibi ona şans getiren ünlü modacı Erol Albayrak'a emanet etti gelinliğini. Düğün tarihi belli olur olmaz soluğu Albayrak'ın modaevinde alan Karaca'dan gelinliği hakkında yorum aldık…

Kabarık bir model istedim

“Erol Albayrak'a kabarık, spagetti askılı ve üç boyutlu çiçek dokularının olduğu bir gelinlik istediğimi söyledim. Erol Albayrak bana balerin kostümlerinden ilham alarak İspanyol esintili bir gelinlik tasarladı. Fransız danteli üzerine swarovski kristal ve inci işlemeli, asimetrik bir etek kesimi ve farbelalarıyla çılgın bir tasarım ortaya çıktı.”

50'li yılların tasarımı

Gelinlikle ilgili diğer detayları da Erol Albayrak'tan öğrendik: “Gelinlikte, ellili yılların klasik, kabarık modelini günümüze uyarladık. Bahar dalı motifleri, kasnak nakışında swarovski kristaller ve rokoko sarma tekniği harmanlanarak işlendi. İpek mikado kumaşa uygulanan işlemelerin arasına el yapımı limon çiçekleri aplike edildi.”

Gelinliği tantana yaratmalıydı!

Azra Akın

Azra Akın, iki ay önce, uzun süredir birlikte olduğu Atakan Koru ile dünyaevine girdi.

depophotos_15778724

2002 yılında Dünya Güzeli seçildiğindeki kıyafetinde de İpekçi'nin imzası olan Akın, kendisine uğurlu geldiğine inandığı tasarımcının kapısını bu kez gelinlik için çaldı. İpekçi, Akın için çok özel bir gelinlik tasarlayarak farkını ortaya koydu.

1 hafta 10 gün düşündüm

Cemil İpekçi tasarlağıdı gelinlikle ilgili, “Bir hafta 10 gün boyunca nasıl bir gelinlik tasarlayacağımı düşündüm. Azra'nın gelinliği  tantana yaratmalıydı.  Hem yörük olmalıydı hem bizim ananevi el işlerimiz yer almalıydı. Azra buydu çünkü. İpek organza el dokuması bir kumaştan kestik ve üzerine iğne oyaları, incilerle süsledik. Duvak yine iğne oyası ve gelin telleriyle süslendi” dedi.

Hazır bir parça tercih etti

Merve Sevi

Ağustos ayında Çalkan Algü ile evlenen Merve Sevi, Akay Gelinlik markasına ait bir tasarım giydi.

fullsizerender

Sezanur Akay imzalı gelinliğin detaylarını Sezanur Hanım'dan öğrendik: “Merve Sevi'nin seçtiği parçanın yakasının kare gelmesi ona çok yakıştı. Gelinlikte kumaş olarak ipek tafta kullanıldı. Bel ve kuyruk detayı dantelle vurgulandı.”