Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şebnem Ferah black metalci oldu
Şebnem Ferah black metalci oldu
Dün gece Harbiye'de hayranları ile buluşan Şebnem Ferah, ceketiyle dikkat çekti.
Moda 24 Ekim 2016 - 16:24

sozcu.com.tr
Şebnem Ferah, genellikle punk ve metalcilerin tercih ettiği çivi detaylı bir ceket ile sahneye çıktı. Ceketin 90’ların ünlü Norveçli “black metal” gruplarından Darkthrone, Mayhem ve Immortal’ın logolarının bulunduğu yamalar dikkat çekti.
sebnemf

90’lı yıllarda, A Blaze in The Northern Sky, Under A Funeral Moon, Panzerfaust… gibi albümlerle dikkat çeken Oslo’lu grup Darkthrone, yeni albümü Arctic Thunder’i geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdü.
darkthrone-5132b89b3f838
“Battles In The North”, “Blizzard Beast”, “At The Heart of Winter” gibi albümleri ile metal dünyasının unutulmazları arasına giren Immortal ise geçtiğimiz sene grup içi kavga ile gündeme gelmişti. Immortal ismi ile özdeşleşen vokalist Abbath önce diğer grup elemanları ile mahkemelik olmuş, ardından gruptan ayrılıp kariyerini “Abbath” adı altında devam ettirme kararı almıştı. Abbath, önümüzdeki Mart ayında istanbul’da düzenlecek Headbangers Weekend’de de sahne alacak.
5_immortal09-656

Bir diğer grup Mayhem ise 1993 yılında kurucu gitaristi Euronymous’un Burzum elemanı Varg Vikernes tarafından öldürülmesiyle gündeme gelmişti. Mayhem 1990 ve 2011 yıllarıdna Türkiye’yi de ziyaret etmişti.

Son güncelleme: 17:17 - 24.10.2016