Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şehrin canlılığı ve gücü bu koleksiyonda
Şehrin canlılığı ve gücü bu koleksiyonda
‘Studio’ adlı koleksiyonuyla H&M bugünlerde büyük beğeni topluyor. Biz de markanın Kreatif Direktörü Pernilla Wohlfahrt’la konuştuk ve sezonun trendleri hakkında bilgi edindik...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 16 Eylül 2017 - 02:48

– H&M Studio 2017 Sonbahar/Kış kadın koleksiyonundan kısaca bahseder misiniz?
Bu koleksiyona New York'un eskimeyen enerjisi ve yaratıcılığı ilham oldu. Koleksiyonun kalbindeki fikir ise sokak modası ve sofistike gözükmek. Şehrin canlılığını, gücünü, global stilini alıp modern bir gardıroba uyguladık.

– Sokak modası ve punk detayları koleksiyonda ön plana çıkan unsurlar. Bu iki temayı nasıl birleştirdiniz?
‘Studio'daki punk hava, saçak kenarlar, oversize zincir takılar ve fermuar detaylarında kendini gösteriyor. Bu açıdan bence kendini en çok belli eden parçalardan biri uzun kollu, bedene oturan, sırtı açık, üzeri grafiti işli elbise.

8067_109_pr

– Koleksiyon parçalarını önce kimin ya da kimlerin üzerinde göreceğiz?
Dünyaca ünlü isimler H&M'in özel koleksiyonlarını giymeyi çok seviyor. Kendal Jenner, Niki Minaj, Jessica Alba, Emma Roberts gibi isimler ‘Studio' koleksiyonunu tercih eden isimler arasında.

8067_121_pr

Amaç her parçayı kombinleyebilmek

8067_107_pr

– Kış aylarında kadınları ne gibi yenilikler bekliyor?
Bence en büyük yenilik çeşitlilik içeren bir gardırop yaratmak. Bu sezon kontrast dikiş, volanlı sonlar, büzgüler, değişik kumaşların birleştirilmeleri gibi beklenmedik detaylar bir anda dikkat çekiyor. Zaten amacımız da kadınların gardıroplarındaki diğer parçalarla da kolaylıkla kombinleyebilecekleri parçalar yaratmak.

8067_103_pr

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.