Sözcü Plus Giriş

Şenay Akay ve Şebnem Schaefer damat oldu

Ünlü erkek markası KİĞILI’nın 2017 Koleksiyonunun tanıtıldığı defilede ünlü mankenlerden Şenay Akay ile Şebnem Schaefer bu defa podyuma simokinle çıktı…

Mustafa KIZGINYÜREK
Güncellenme: 12:17, 07/02/2017
Şenay Akay ve Şebnem Schaefer damat oldu

Patika Fuarcılık tarafından İstanbul Lütfi Kırdar'da 3-5 Şubat tarihleri arasında düzenlenen Evlilik Hazırlıkları Fuarı'nın son günü Kiğılı ‘Cerimonia Damatlık ve Smokin Kreasyonu' defilesi yapıldı. Koreografisini Banu Noyan'ın üstlendiği defilede Şenay Akay, Şebnem Schaefer, Gurur Aydoğan ve Serkan Tan'ın da aralarında bulunduğu isimler podyuma çıktı. Cenk Torun'un sunumuyla gerçekleşen defilede, 2017 yılının gözde damatlık modelleri tanıtıldı.
senay-akayGelinlik defilesinin ardından smokinle fuar ziyaretçilerinin karşısına çıkan Şenay Akay, “Kim demiş kadınlar istediği gibi smokin takım bulamaz diye. Bunlar benim üstüme göre yapıldı ama şimdiden siparişimi verdim, kendim için de yaptırıyorum. Biraz maskülen belki ama dişiliği de rahat bir şekilde yansıtabilecek güzel takımlar” diyerek smokin giymekten çok mutlu olduğunu söyledi.
senay-akay-ayberk-aksuFuar ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği defilenin finalinde Şenay Akay podyuma sürpriz bir isim ile çıktı. Kiğılı'nın 4 yıldır sosyal sorumluluk projesi kapsamında eğitimine katkıda bulunduğu ve defilelerinde podyuma çıkardığı Türkiye'nin ilk otizmli model Ayberk Aksu da podyumdaydı. Ünlü model, Aksu'ya destek olarak birkaç kez podyumda birlikte yürüdü. Şenay Akay “O kadar profesyonel, o kadar kıymetli ki Ayberk. Çok onur duydum bu defilede Ayberk'in varlığından. Ayberk okuma yazma biliyor, kendi kendine hayatını sürdürebiliyor, konuşabiliyor ve iletişime geçebiliyor” diyerek otizmli insanların eğitimle neleri başarabildiklerine de vurgu yaptı.
sebnem-schaeferAlmanya ve Türkiye arasında sürekli gidip geldiği için bugüne kadar uzun süreli bir dizi projesinde olamadığını belirten Şebnem Schaefer “Oyunculuk için artık sıcak bakıyorum. Daha önce kabul edemiyordum ama şimdi tekrar oyunculuk yapmak isterim. Belki bir çocuk dizisi de olabilir” diyerek tekliflere açık olduğunu söyledi. Bir süre önce Masal Uydurma Atölyesi'nde çocuklarla bir araya gelen Schaefer, önümüzdeki günlerde de çocuklar için organik ürünler üretecekleri bir projesi olduğunu belirtti.