Sezon indiriminde hangi parçaları almalı?

Sezon indiriminde hangi parçaları almalı?

İndirimleriyle meşhur şubat ayının ilk yarısını geride bıraktık. Sezon başında o çok beğendiğiniz parçayı satın almadıysanız şimdi harekete geçmenizin tam sırası…

Yapay kürk yine moda

Dört sezon önce, indirim döneminde yapay kürklü bir çanta almıştım. Bu sezon kürk detaylar tekrar moda olunca bir davette o çantamı kullandım. “Bunu nereden aldın?” diyenlerin sayısı üçü geçince de durumu açıkladım. Böylece cevabımı duyanlara “İndirim alışverişi, sezon kapandı ve artık o ürünün modası geçti” cümlesinin ne kadar yanlış olduğunu göstermiş oldum.

Bu sezon kaşe, leopar ve ekose desenli, geniş yakalı kabanlarla çok sıcak geçti. Saydığımız bu trendler belli ki önümüzdeki birkaç kışı da etkilemeye devam edecek. O nedenle siz de bir an önce indirim beklediğiniz ürünlerin listesini yapın ve alışverişe çıkıp zamansız parçaları kaçırmayın…

Konforlu ve şık

Sıcacık tutan kazak ve hırkalar, ufak omuz çantaları, püsküllü botlar ve dizüstü çizmeler bu sezon konforlu ve şık kombinlere sıkça eşlik etti. Bu parçalar arasında en az birkaç sezon daha rahatça giyilebilir olanlar vardı. Bu yüzden indirim alışverişi, dikkatle yapılması gereken ve incelik isteyen bir süreç.

Tükenmişlik sendromu

Tasarım dünyasında, tıpkı fay hatlarındaki derin kırılmalar gibi iz bırakacak önemli gelişmeler yaşandı. Ara sezonlar nedeniyle moda takviminin yoğunlaşması, önemli modaevlerinin ‘hızlı moda' markalarıyla rekabete girer gibi koleksiyon sayısını arttırması ve tasarımcıların bu tempoya dayanamayarak tükenmişlik sendromu yaşamaları modanın sık sık eskiye dönüş yaşamasına neden oldu ve olmaya da devam edecek.

Bu parçaları kaçırmayın!

Uzun ve uçuşan pilise etekler, nakışlı, dantelli parçalar mutlaka radarınızda olmalı.
Saten ya da ipekten üretilmiş, pijama gibi konfor hissi veren bluzlar ve geniş pantolonlar renk ayrımı yapılmadan satın alınabilir. Kombinezon hissi veren fakat bir jean pantolonla kombinlendiğinde çok şık duran gömlekler, dökümlü kumaşlardan üretilmiş elbiseler, salaş hırkalar, kazaklar ve tabii bir de büyük beden (oversize) dediğimiz geniş kabanlara dikkat!

Zamansız stil için…

– ‘Bomber' adı verilen ceketler sadece bu indirim döneminin değil, her indirim döneminin ilk aranan ürünü olmalı.
– Süet ve deri ceketler hiçbir sezon havasını ve kullanılabilirliğini kaybetmiyor.
– Payetli pantolon ve tişörtler hem yaz hem de kış aylarında kullanılabiliyor.
– Çiçekli elbiseler, kadife ve Viktorya dönemini hatırlatan fırfırlı gömlekler romantik dönemin uzun süre etkisini sürdüreceği düşünülerek alınmalı.
– Derin V yakalı bluzlar ve kaşmir kazaklar da zamansız tabir ettiğimiz parçaların başında geliyor.
– Önden düğmeli, omuzları apoletli elbise modellerine de mutlaka gardırobunuzda yer ayırın.
– Şeker pembesi renk tonları sezon ayrımı gözetmeksizin çekiciliğini devam ettirecek. Elbiseler, paltolar, trikolar ve etek-ceket takımlarının şeker pembesi tonlarına göz atmadan alışverişinizi tamamlamayın.

 

Loading...