Sözcü Plus Giriş

Sıcak, daha da sıcak olacak!

‘Orange is the new black’, yani ‘Yeni siyah turuncu’ sloganı sosyal medyada yer almaya başladıysa bu, canlı, sıcak ve enerjik bir yazın bizi beklediği anlamına geliyor. Her renkle kolaylıkla kombinlenebilen turuncu yakın zamanda baştan aşağı bizi saracak!

Hale Ceylan BARLAS
Güncellenme: 00:49, 04/02/2017
Sıcak, daha da sıcak olacak!

‘Orange is the new black', yani ‘Yeni siyah turuncu' sloganı sosyal medyada yer almaya başladıysa bu, canlı, sıcak ve enerjik bir yazın bizi beklediği anlamına geliyor. Her renkle kolaylıkla kombinlenebilen turuncu yakın zamanda baştan aşağı bizi saracak!

5

Herkes tarafından sevilen ama nedense giymek için cesaret isteyen bir renk turuncu. Bir arkadaşımızda gördüğümüzde “Ne kadar yakışmış” desek de, konu kendimize gelince önce bir durup düşünüyoruz. Fakat 2017 bahar ve yaz aylarında artık bu renkten kaçış yok! Nereye bakarsanız turuncu göreceksiniz…

8

Yılın en canlı rengi

Son günlerde sosyal medyada turuncuya dair paylaşımların yüzde 60 arttığını belirten moda tutkunları, bu canlı rengin 2017’ye damga vuracağını belirtiyor. Hatta blogger'lar bahar aylarında karşımıza  sıkça çıkacak bu rengin, girdiği her mekana enerji ve huzur getireceğine inanıyor.

1

Kullanıldığı her ortama kattığı enerjiyle adından söz ettiren turuncu bu sene, stil sahibi olanların gardıroplarında yerini aldı bile…

4

Kombinlemekten korkmayın

Ayakkabıdan çantaya, gözlükten cüzdana, kıyafetten saça, makyaja, tokadan ojeye aklınıza ne gelirse her yerde karşımıza çıkacak olan turuncu, kombinlemesi zor renkler arasında yer alsa da, aslında tam tersi her şeyle rahatlıkla kombinlenebilecek kadar kolay bir ton. Örneğin Victoria Beckham gibi turuncu pantolonunuzu gökyüzü mavisi bir gömlekle bütünleyebilirsiniz. Ortaya da harika bir konstrast çıkar. Yine turuncu kalem eteğinizi, topuklu ayakkabı  ve yeşil ya da sarı renkler eşliğinde  giyebilirsiniz.

3

Bakışları üzerinize çekmek kolay

ÂBaştan aşağı turuncu giymek cesaret istese de, doğru kombinle tüm bakışları üzerinize çekebilirsiniz. Burada önemli olan aksesuar ve makyaj konusundaki tercihiniz. Mümkünse hiç aksesuar takmayın ve makyajınız da son derece sade olsun. Eğer turuncuyu kıyafette değil ayakkabı, çanta ya da aksesuarda kullanacaksanız, şimdiden vitrinlerde turuncu küpeler ve kol saatleri görebilirsiniz. Bu aksesuarları koyu tonlarla deneyebilirsiniz.

6