Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Şık çocuklar neşeli davetler
Şık çocuklar neşeli davetler
Fiziksel özelliklerimizin bir kısmı nasıl genetikse, modaya düşkünlük de bazı çocuklar için aileden gelen bir durum.
Moda 23 Nisan 2016 - 01:40

Özel günlere ayrı bir hevesle hazırlanan çocuklar, konu 23 Nisan Çocuk ve Ulusal Egemenlik Bayramı ya da mezuniyet töreni gibi değerli günler olduğunda, çoğu zaman katılacakları etkinlikte şıklıklarıyla göz kamaştırıyor.

Fiziksel özelliklerimizin bir kısmı nasıl genetikse, modaya düşkünlük de bazı çocuklar için aileden gelen bir durum. Anne-babalarının şıklıklarından örnek alarak giydiklerine dikkat eden çocuklar bir yana, günümüzde ailesini şaşırtacak derecede moda tutkunu olan minikler var. Hele konu özel günler olduğunda değmeyin moda sever çocukların keyfine…

Adeta minik bir peri…

Yıllar geçse de, modada yeni trendler söz konusu olsa da, sabit kalan tek şey kızlara peri ya da minik birer balerin görünümü veren tül elbiseler. Hele bu tasarımlar birbirinden şık ayakkabılarla tamamlanınca, o zaman değmeyin şık hanımların keyfine… Bu sene tül elbiselere hareket veren en şık detay ise çiçek motifleri. Bu stile bir de sıkı bir topuz ya da örgü eklenince,  işte size trend takipçisi minikler. Bahar aylarında olduğumuz düşünülürse, tül elbiseyi merserize bir hırkayla tamamlamakta yarar var. Malum havalar bir ısınıp bir soğuyor. Görünümden taviz vermeden hasta olmamak için önlem almakta her zaman fayda var.

Floral desenlerin etki alanındalar

Çevreye yaydıkları olumlu enerjiyle gördüğümüz an bizi mutlu eden çiçekler, konu moda olunca farklı şekillerde karşımıza çıkıyor. Özel günlerde ise en çok elbiselerin yakalarında, ayakkabı desenlerinde ve saçlarda gördüğümüz çiçekler minikleri birer bahar dalına çeviriyor. Çocukların neşesini tasarımlara çiçekler aracılığıyla yansıtan modacılar, buz mavisinin gelincik kırmızısıyla muhteşem uyumunu ortaya koydukları elbise gibi, yaza damga vuracağa benziyor. Çiçeklere eşlik eden puantiye gibi detaylarsa, başarılı kombinlerin oluşmasını sağlıyor.

Renk ve enerji

Çocuklarla dolu bir mekandan bahsedince akla ilk önce rengarenk bir ortam geliyor. 2016 bahar-kış çocuk modasına baktığımızda canlı renklerin ön planda olduğunu görüyoruz. Bu sezon, nil yeşili, güneş sarısı, bayrak kırmızısı, beyaz, uçuk pembe gibi renkler daha çok tercih ediliyor. Tek rengin hayranı olan çocuklar da baştan aşağı aynı renklere bürünerek girdikleri her ortamda farklarını ortaya koyuyor. Tıpkı kırmızının keyfini çıkaran bu şık kız gibi…

Kavalyenizin imajına dikkat!

Minik hanımlar tıpkı genç kızlar gibi, önemli bir etkinliğe katılırken kendilerine eşlik eden arkadaşlarıyla kıyafetlerinin uyum içinde olmasını ister. Kıyafetleri dantel detayıyla hareketlendirilmiş bu üç kız nasıl uyum içindeyse, şık elbiseli bir kız da tabii ki yanında smokinli bir arkadaşının olmasını ister. Tamam, çok şıksınız; size eşlik edecek kavalyeniz de tıpkı sizin gibi özenli davranıp kendine yakışan bir smokin, takım elbise giyerek sizinle uyum yakalayabiliyorsa, o zaman gecenin yıldızı siz olabilirsiniz.

Kot rahatlığı bir başka

Hangi özel güne katılıyor olurlarsa olsunlar, çocuklar için şıklık kadar önemli bir diğer faktör de rahatlık. Konfor dendiğinde ise ilk akla gelen ayakkabılar, kot kumaştan yapılmış tasarımlar ve pamuklu, keten üstler. Kot kumaş, her renge uyumlu oluşu ve sağladığı kullanım kolaylığıyla çocukların gardırobunda vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Özellikle de çok hareketli olan, katıldıkları her etkinlikte dans edip, tüm faaliyetlere katılan ve terden sırılsıklam olarak annelerinin uyarılarıyla baş başa kalan çocuklar için kot çoğu zaman kurtarıcı olabiliyor.

Minik ayaklar

Küçükler ayakları rahat etmedikçe gittikleri her yerde sıkıntı yaşar ve eve dönene kadar durumlarından şikayetçi olurlar. Çünkü çocuklar yanlış ayakkabı seçiminden dolayı hayat boyu sıkıntı yaşayabilirler. Bu anlamda bahar aylarında en çok tercih edilen ayakkabılar açık renkli, sağlam tabanlı ve dikişli, ayağı terletmemek adına genellikle bez ayakkabılar oluyor.

Klasik mi asi mi?

Her ne kadar kız çocuklarının modayı daha yakından takip ettiği söylense de, günümüzde birbirinden yakışıklı ve tarzıyla göz kamaştıran erkek çocukların sayısı çok fazla. Fakat onlar da kendi içlerinde ikiye ayrılıyor: Klasikten şaşmayanlar ve günümüz modasına ayak uyduranlar. Minik smokinleri, papyonları ve özenle yana taranmış saçlarıyla ne kadar ciddi görünseler de, gözlerindeki pırıltı ve neşeli surat ifadeleriyle adeta birer bibloya benziyorlar. Tercihini spor şıklıktan yana kullanan çocuklar ise bej rengi ceketleri, kırmızı papyonları ve spor pantolonlarıyla hem karizmatik hem de dikkat çekici.

Saç imajın tamamlayıcısıdır

Yetişkinlerin tersine, giyecekleri kıyafetleri seçmekte çoğu zaman hiç zorlanmayan çocuklar, konu saçları olunca daha özenli davranırlar. 2016'nın çocuk saç modellerine gelince; erkekler daha çok hareketli ve kesimiyle enerji veren alternatifleri tercih ediyor. Kızlar ise her zamanki gibi uzun saçlarını farklı şekillerde kullanıyor. Bazı zamanlarda bukle yaptırmayı tercih ederken, dans edip bolca oyun oynayacakları zamanlarda saçlarını topluyorlar.