Şık erkeğin dünyasına hoş geldiniz!

Bir ortama girdiğinde beğeni dolu bakışları üzerinde toplamak isteyen her erkek, kendi tarzını oluşturmak için çaba sarf ediyor.

Şık erkeğin dünyasına hoş geldiniz!

Birgan BİLEKE

Bir ortama girdiğinde beğeni dolu bakışları üzerinde toplamak isteyen her erkek, kendi tarzını oluşturmak için çaba sarf ediyor. Modayı takip etmekten kendine yakışanı bulmaya farklı alanlardaki bu çaba çoğu zaman sonuçsuz kalmıyor ve stiliyle fark yaratanlar daima bir adım öne geçiyor…

Son yıllarda erkekler neredeyse kadınlar kadar dış görünümlerine özen göstermeye başladı. Bu özen, kıyafet seçiminden aksesuar kullanımına, cilt bakımından kilo kontrolüne çok farklı alanlara yayıldı. Moda dünyasında erkeklere yönelik başarılı tasarımlara imza atan yaratıcıların ortak noktası ise stiliyle fark yaratan kişilerin sayısını arttırmak…

50

Her daim salaş

Salaş bir görünüm yakın geçmişe kadar ‘özensizlikle' eşdeğer tutuluyordu. Bu durum, hem kadın hem de erkek için geçerliydi. Fakat 2016 yazına tarzıyla damga vuran erkeklerin büyük bölümü salaş tasarımları giymeyi tercih ediyor. Tıpkı, haki rengi, v yakalı merserize kazağının altına şalvar stili cepli pantolon giymiş bu model gibi. Podyumlar kadar yaz boyunca sokaklarda sıkça karşılaştığımız bu görüntü pek çok erkek tarafından tercih ediliyor. Salaş ve şık bir stil yaratabilmek ise tamamen sizin vizyonunuza bağlı.

63

Klasik ve rahat

Modayı çok yakından takip etmese de, gardırobu her daim klasik parçalarla dolu olan erkekler 2016 yazında da yine bakışları üzerinde topluyor. Polo yaka tişörtler, açık renk, klasik kesim, keten pantolonlar bir kez daha sıcak havaların olmazsa olmazları arasında. Bu görünümü tamamlamanın en konforlu yolu ise ayakları rahat ettirecek ayakkabı tasarımlarını tercih etmek. Bu sene ayakkabı sektörü de erkek şıklığı konusunda tamamlayıcı rolünde. Rengi, kullanılan malzemesi ne olursa olsun, ayaklara hava aldıran, spor ama şık modeller 2016 yazına imza atıyor.

Geometrik karmaşa

Bu yılın trendlerini üzerlerinde taşımayı seven tüm kadınlar geometrik şekillerden nasibini aldı. Kıyafetlerinden taktıkları aksesuarlara, çantalarından ayakkabılarına hemen her alanda ön plana çıkan bu desenler, erkek modasında da etkili oldu. Gücünü zaman zaman görüntüde yarattığı karmaşadan alan geometrik çizgiler gözü yorsa da dikkat çekici bir görünüm yaratıyor. Uzun kollu, çizgili tişörtünü aynı renklerdeki espadril ve desenli şortuyla tamamlayan modaseverler gibi…

55

Cool görünüm detay ister

Konu yaz aylarında şıklık olunca, sıcak tutmayacak, vücudunuzu rahat ettirecek, üzerinizde taşıdığınız her parçanın diğerini tamamlayacağı bir şekil yaratmak gerekiyor. Şapkadan çantaya, ayakkabıdan gözlüğe her detay tek bir bütünü oluşturmalı.  İlk bakışta çok da dikkat çekmeyen ama dikkatli bakıldığında pek çok erkeğin sergilediği cool görünüm ancak başarılı parçaların kombinlenmesiyle mümkün olabilir.

Yaz-kış demeden stilinden ödün vermeyenlere

Tabii ki farklı zevklere göre tercihler yaparak şık, dikkat çekici olmak mümkün. Ama bir de her daim şık ve toplumdaki deyimiyle ‘jilet gibi' görünmekten asla vazgeçmeyenler var. Bu kişiler 2016 yazında açık renk pantolonları tercih ediyor ve ‘fit slim' adı verilen dar kesim tasarımları giymeyi tercih ediyor. Üstlerine oturan, kısa paça bu pantolon modellerini giyenlerin ortak noktası ise ayakkabı seçiminde çok özenli davranmaları. Ayakkabıyı tamamen açıkta bu pantolonlar söz konusu olduğunda, klasik tasarımlar ön plana çıkıyor. Bu şıklığı tamamlayan dar kesim ceket, gömlek ve tişörtler 2016 erkek modasına damga vurmaya devam diyor.

Loading...