Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Siz hazırsınız peki ya bavulunuz!
Siz hazırsınız peki ya bavulunuz!
Çiftler için çıktıkları her tatil çok özeldir.
Moda 28 Nisan 2016 - 02:46

Birgan BiLEKE

Evlenerek yepyeni bir yaşama adım atan çiftler, birlikte ne kadar vakit geçirmiş olurlarsa olsunlar karı-koca olarak çıkacakları ilk tatilin heyecanını yaşarken bavullarını ne kadar özenle hazırlarsa o kadar az problemle karşılaşırlar…

Çiftler için çıktıkları her tatil çok özeldir. Ama düğün sonrasında çıkılan balayının yeri bir başkadır. Gerek düğün hazırlıkları gerek ev kurma telaşının yorgunluğunu atacağınız bu mola öncesinde bavul hazırlarken dikkat etmeniz gereken unsurlar:

1. Düğün telaşı, yorgunluğu derken bavul hazırlamaya vakit bulmakta zorlanabilirsiniz. O nedenle düğünden önce mutlaka müstakbel eşinizle birlikte bavulunuzu hazır edin. Düğün sonrası iş sadece bavulunuzu alıp yola çıkmak olsun.
2. Sağlık sorunlarınızı bir bir gözden geçirip, gideceğiniz yerde problem yaşamamak için gerekli ilaçların ve yara bandı gibi acil ihtiyaçların içinde olduğu minik bir çanta hazırlayın.
3. Bavulunuza ilk koyduğunuz şeylerden biri şarj gibi iletişime yönelik teknolojik aletler olsun. Evlendiniz ama aileniz sizden bu en mutlu zamanlarınızda bol bol haber almak isteyecektir.
4. Gideceğiniz mekanın özelliklerine göre seçmiş olduğunuz kıyafetleri bavula yerleştirirken, kısıtlı zamana bir de ütü yapmayı sığdırmak zorunda kalmamak için giyeceklerinizi önce ütüleyin sonra bavula buruşmayacak şekilde yerleştirin.
5. Eşinizin sürpriz olarak hazırladığı romantik yemekte bir sakarlık sonucu tatile getirdiğiniz tek şık kıyafetinizden olmak istemiyorsanız, mutlaka yanınıza şık bir kıyafet daha alın.
6. Maddi bir sorun yaşamamak için kredi kartı, nakit para ve gerekiyorsa döviz anlamında hazırlıklı olun.
7. Balayı hatıraları ömür boyu anılacak özel anlar olduğundan kameralı telefonlarınızın yanı sıra yanınıza profesyonel bir fotoğraf makinesıi de almak sizi daha mutlu edebilir.
8. Konforlu olmayan ayakkabılar tüm tatilinizi zehir edebilir. O nedenle konforlu ayakkabılarınızı sakın unutmayın.
9. Eşinizin size geçmişte hediye ettiği ve üzerinizde taşıyabileceğiniz kıyafetleri, aksesuarları da yanınızda götürüp, hiç beklemediği anda bu eşyaları kullanarak güzel sürprizler hazırlayabilirsiniz.
10. Bavulu tam olarak doldurmamanız, bu seyahatte satın alacaklarınız için yeniden bavul almanızı da engeller.
11. Sıvı taşıdığınız her şeyi özel koruma çantasında taşımak, olası bir kazaya karşı tüm giyeceklerinizi temizlemenizi gerektirecek kazalara karşı sizi korur.