Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sokaklar podyuma dönüşüyor!
Sokaklar podyuma dönüşüyor!
Kısa saçlar, atletik figürler, tül ve püskülle şekilleniyor.
Yasemin CANDEMİR
Moda 9 Nisan 2016 - 00:08

Kısa saçlar, atletik figürler, tül ve püskülle şekilleniyor. Tatlı-tezat dediğimiz bu karışıma renk oyunları da eşlik ediyor. Abartısız, gösterişten uzak kombinler yerini ışıldayan renklere bırakınca, sokaklar adeta podyuma dönüşüyor…

İncecik şifon kumaşların altına giyilen ve “Ben buradayım” diyen neon atletler ve önlükler, ulaşılması kolay, toparlayıcı ürünler. Sörfçülerden ilham alarak hayatımıza katılan ve son bir kaç sezondur sadece kıyafetlerle değil, aksesuarlarla da gündemimize oturan neon renklerin en iyi örnekleri DSquared ve Christopher Kane tasarımlarında saklı. Parlayan deniz mavisini yaz boyunca sokak stilinde, plajlarda, gece kıyafetlerinde bolca göreceğiz.

Pas rengi yeniden…

Neonla birlikte yükselen bir diğer renk ise kuşkusuz pas rengi ya da halk arasında bilinen adıyla kirli sarı. 80'li yılların trendleri arasında yer alan, tekrar gündeme gelmek için uzun süredir bekleyen renk, parlak kumaşlarla göz alıcı ışıklara kavuşuyor ve 2016 modasında yer alıyor. Mavi ve kahve tonlarıyla kombinlenebilen pas rengini en iyi kızıl ve kumral saçlı kadınlar taşıyabiliyor. Tamamlayıcı unsur olarak da aynalı gözlükleri tercih edebilirsiniz.

Çarpma etkisi

BEYAZ deri üzerine yapılan patchwork tarzı neon kumaş yapıştırmaları da sezonun bir diğer detayı. İpek ve organzeyle birleşen elbiseler adeta bir çarpışma etkisi andırıyor. Defile ve sokak stilleri gösteriyor ki bu ana akım trendin renk skalası bir hayli geniş. Yeter ki bakanda çarpma etkisi yaratabilsin…

Neon renkler peşimizi bırakmıyor çünkü kadınlar onları çok seviyor. Geçtiğimiz kış aylarında bile taytların kenar bantlarında, çoraplarda ve bilekliklerde karşımıza çıkan fosforlu renkler, bu yaz alabildiğine yeşil, sarı, mavi ve pembe tonlarında hayatımıza canlılık getirmek üzere geldi.

Geçmişe özlem

Annenizden kalan ve giymekten korktuğunuz parlak sarılar, ayakkabılar ve çantalar rugan halleriyle tercih ediliyor. Hatta neon renkleri bloklar olarak kullanmak önemli. Turuncu ve metalik etki de neon modasını destekliyor. Yumuşak renkleri hiç korkmadan parlayan renklerle karıştırın, sonuçları seyredin.