Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Sokaklarda metalik etki
Sokaklarda metalik etki
Aslında yıllardır hayatımızda metalik tasarımlar... Ama hızlı çıkışını 2016 yazında yaptı. 2017 Golden Globes Ödül Töreni’nde, Hollywood yıldızlarının sözleşmiş gibi metalik kıyafetler tercih etmesi, bu trendi bir üst seviyeye taşıdı. O günden sonra modayı takip eden de etmeyen de metalik ürünleri hayatına dahil etti.
Hale Ceylan BARLAS
Moda 20 Ocak 2018 - 06:00

katy-perry

Giymek cesaret istiyor

Genelde elbiselerde karşımıza çıkan metalik renkteki kumaşlar her ne kadar gece davetlerinde tercih edilse de günlük hayata da kolaylıkla adapte edildi. Özellikle metalik renklerdeki pofuduk montlar, çantalar ve aksesuarlarda gördüğümüz bu akım, biraz iddialı hatta giymesi cesaret istiyor.

shutterstock_614892218

Aksesuar kullanmayın

Kombin önerilerinden de kısaca bahsedecek olursak;

– Eğer gece giyecekseniz tek parça kullanmaya özen gösterin. Zaten dikkat çeken bir trend olduğu için aksesuar takmanıza gerek yok.

shutterstock_166530656

– Gün içinde tercih edecekseniz, metalik bir etek üzerine giyeceğiniz bir triko ya da mat tonlarda bir gömlek ile son derece şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

– Pantolon giyecekseniz tişört ya da şık bir bluz ile kombinleyebilirsiniz.

shutterstock_405863872

Algıları değiştirecek

Birkaç yıldır moda dünyasını etkisi altına alan metalik renkler, sade bir kıyafetinizde bile maksimalist bir etki yaratabilir. İddialı ve kombini zor görünse de pek çok avantajı da var, her renkle uyum sağlayabilmeleri gibi… Üstelik akıma aldanıp sadece gece giymenize de gerek yok.

Etiketler