Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Spor yapmadan kaslı bir vücut!
Spor yapmadan kaslı bir vücut!
Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu'ndan spor salonuna gitmeden, seksi bir vücuda sahip olma dokunuşu...
Moda 12 Nisan 2016 - 12:08

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu; “Erkekleri spor salonuna sokmadan kaslı ve arzu edilir hale getirmek mümkün” diyor.

“İlk çağlardan günümüze erkek bedeni her zaman gücün simgesi oldu. Antik Yunan'ın simetrik, kaslı erkek heykelleri hala ideal erkek imgesini tanımlıyor. Ancak hemen söyleyelim; böyle bir beden için spor salonlarında zorlu ve uzun saatler geçirmenize gerek yok.”

Modern dünya bozuyor Plastik Cerrahi düzeltiyor

Dr. Plus Klinikleri Plastik Cerrahi Koordinatörü Op. Dr. Serdar Bora Baktarktaroğlu, “Hızlanan dünyanın aksine bedensel olarak yavaşlayan erkekler de vücutlarında deformasyonlardan muzdaripler. Hareketsizliğin armağanı olan kilo özellikle yaz aylarında çoğu erkek için can sıkıcı. Ancak sağlıklı beslenme, düzgün uyku alışkanlıkları ve spor, erkeklerin bedenlerindeki iktidarlarını güçlendirmek için zorunlu. Tüm bunlar o etkileyici kasları elde etmek için yeterli mi? Elbette hayır.” diyor.

Peki şimdi size etkileyici karın kaslarının, güçlü kolların ve dik omuzların gerektiği oranda bel oyuntusu ile birleştiği harika bir vücut için zorlu bir sürece ihtiyacınız yok desek?

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, dünyada yeni eğilim olan bölgesel incelmelerde erkek bedenini şekillendirmenin artık çok kolay olduğunu belirtiyor. Çünkü gelişen tıp çalışmalarının geldiği nokta, teknolojinin nimetlerinden faydalanarak beden üzerinde hâkimiyet kurmaya olanak tanıyor.

Op. Dr. Bayraktaroğlu: “Kısa sürede etkileyici kaslar”

Op. Dr. Bayraktaroğlu: “Özellikle kaliteli six pack, bel oyuntusunun rahatsızlık vermeyecek kadar belirgin olduğu, hiçbir kadının kayıtsız kalamayacağı belirgin adonis kasları, göğüs hattının maskülen, kolların ve omuz başlarının dik, sırt kaslarının ise dikkat çektiği bir vücut her zaman çekicidir. Erkek bedeninin abartılı olmadan sağlıklı ve belirgin kaslarla donanması artık zor değil.” diyor.

Estetik Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı Dr. Bayraktaroğlu, erkek bedenindeki şekillendirme çalışmalarının belirli seanslarla uygulanması halinde kısa sürede sonuç aldıklarını ifade ediyor. Op. Dr. Bayraktaroğlu: “Ultra HD yüksek yoğunluklu uygulamalarla kasların belirginleştirilmesi, bedenin yeni forma sokulması artık mümkün. Ultrasonik liposuction cihazı ile başarılı uygulamalar yapıyoruz.” diyor. Ancak Op. Dr. Bayraktaroğlu, sporun ve düzenli yaşam alışkanlıklarının bırakılmaması gerektiğinin altını çiziyor ve; “Biz estetik cerrahlar olarak sağlıklı bir beden için kolaylaştırıcı uygulamalarda bulunuyoruz. Salt bizim yapabileceklerimize güvenerek bir yaşam sürmek doğru olmaz. Kişinin özenli ve sağlıklı hayat biçimi estetik ve güçlü bir beden için olmazsa olmaz.” diyerek erkeklere sesleniyor.

Son güncelleme: 12:11 - 12.04.2016
Etiketler