Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Spora değil işe gidiyoruz!
Spora değil işe gidiyoruz!
Dünyaca ünlü moda tasarımcıları, iki yıl önce gündeme gelen Athleisure adlı akımı 2017’de yeniden hayatımıza dahil etti. Şimdi bu akım öyle güçlü geliyor ki, yıllar önce “Ortalık yerde eşofman, tayt giyen biri hayatı üzerindeki kontrolünü kaybetmiş demektir” diyen Karl Lagerfeld bile koleksiyonlarına taytlar, sneaker’lar ve sportif parçalar ekledi.
Hale Ceylan BARLAS
Moda 15 Nisan 2017 - 06:31

Dünyaca ünlü moda tasarımcıları, iki yıl önce gündeme gelen Athleisure adlı akımı 2017'de yeniden hayatımıza dahil etti. Şimdi bu akım öyle güçlü geliyor ki, yıllar önce “Ortalık yerde eşofman, tayt giyen biri hayatı üzerindeki kontrolünü kaybetmiş demektir” diyen Karl Lagerfeld bile koleksiyonlarına taytlar, sneaker'lar ve sportif parçalar ekledi.

1 2

Tayt ve büstiyer

Bu yeni trend kapsamında, her an spor yapacakmış gibi görünen kadın ve erkeklere rastlamanız mümkün. Tayt, spor ayakkabı ve büstiyerin öne çıktığı bu akım genelde mikro çantalar ve zincir aksesuarlarla kombinleniyor. Dünyaca ünlü tasarımcıların spor koleksiyonlarını lanse ettiği bu akımda parlak siyah taytlar, beli açıkta bırakan bodyler, kapüşonlu sweatshirt'ler, polo yaka tişörtler bol bol karşımıza çıkacak.

3 4

Göründüğü kadar kolay değil

Athleisure akımı kapsamında işe giderken spor giyinmek zorunda değilsiniz; spor tarzınızı günlük iş kıyafetlerinizle kombin yapabilirsiniz. Örneğin, eşofman altını andıran yanları çizgili pantolonlar bu sezon oldukça popüler. Bu parçayı spor bir büstiyerle giyip, üzerinize blazer bir ceket alabilirsiniz. Ya da kalem eteğinizin altına sneaker giyerek bu trende ayak uydurabilirsiniz.

5 6
Son güncelleme: 10:47 - 15.04.2017
Etiketler