Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ton sür ton 2018’in yükselen trendleri arasında
Ton sür ton 2018’in yükselen trendleri arasında
Geçtiğimiz yaz aylarına damgasını vuran ton sür ton trendi, kış sezonunda da karşımızda. Moda haftalarında da gördüğümüz bu akım, bir süre daha bizimle olacak gibi görünüyor...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 6 Şubat 2018 - 13:41

Yaz aylarında kadınların sıkça kullandığı ton sür ton trendi, kış sezonunda da karşımızda. Kullanması, kombinlenmesi bir hayli zor olsa da, ufak detaylara dikkat ettiksen sonra, muhteşem bir görüntüye sahip olmanızı sağlayacak ton sür ton’u, dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında da görebilirsiniz.
ton-sur-tonPeki dünyayı kasıp kavuran bu trend nedir? Nasıl kombinlenir?
Fransızca bir terim olan ton sür ton, ton üzeri ton anlamına geliyor. Yani tek bir rengin farklı tonlarıyla yapılan kombin. Diyelim ki mor giyeceksiniz… Trendi uygulamak istiyorsanız, morun açıktan koyuya bir çok tonunu kullanabilirsiniz.
ton-sur-ton6Şunu da unutmayın! Ton sür tonu tek tip giyinme değil. Yani tepeden aşağıya beyaz giyinmek ton sür ton kategorisine girmiyor. Beyazı, tonları ile birlikte kullanırsanız ancak trende ayak uydurabilirsiniz.
ton-sur-ton2Renkler önemli
Ton sür ton’da dikkat etmeniz gereken en önemli nokta renk uyumu. Çünkü uygulaması ustalık isteyen bu akımda mor ile kahverengiyi kullanamazsınız. Lila, eflatun gibi tonlara yönelmelisiniz.
ton-sur-ton4Kusurlu hatlarınızı kapatmak için koyu tonları, vurgulamak istediğiniz bölgelerde ise açık tonları tercih edebilirsiniz. Eğer üst bölgeniz kilolu, alt bölgeniz zayıfsa renkleri kombinlerken koyudan açık renge doğru yol almalısınız. Boyunuz kısaysa, ton sür ton kullanımını kıyafetten çok ayakkabı ve çantada uygulamayı tercih edin.
ton-sur-ton3ton-sur-ton1 ton-sur-ton5

Etiketler