Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü isimlerin de tercihi ‘Renk Şifresi’ ile bütçenizi koruyun
Ünlü isimlerin de tercihi ‘Renk Şifresi’ ile bütçenizi koruyun
Son zamanlarda tüm dünya 'Renk Şifresi'ni konuşuyor. Dünyaca ünlü isimlerin tercihi olan bu renk şifresi ile yanlış renk seçiminden ve stil hatalarından kurtulabiliyorsunuz. Hollywood ünlülerinin kurtarıcısı olan renk şifresi sayesinde düşük bütçe ile hızlı ve hatasız alışveriş yapmanızın mümkün olduğunu belirten Renk Şifresi Danışmanı Zeynep Tarhan Muslu, aynı zamanda sabahları "Ne giysem’’ krizi yaşamaktan da kurtulabileceğinizi söylüyor. İşte dünyanın ilgi odağı olan renk şifresi hakkında merak edilenler...
Hale Ceylan BARLAS
Moda 12 Mart 2018 - 14:28

Renk Şifresi nedir, nasıl uygulanır?
Renk şifresi, gün ışığında, ayna önünde ve makyajsız gerçekleştirilen bir çalışma. Burada kişiye kişisel ton ayarının çözüldüğü bir danışmanlık hizmeti veriliyor ve bir kere alacağınız bu danışmanlık sayesinde renk tonu hatası ve yanlış kombin yapma olasılığınız ortadan kalkıyor.

Kişi bunu kendisine uygulayabilir mi?
Bazı detaylara dikkat edilirse tabii ki uygulayabilir. Renk şifrenizi öğrenebilmek için öncelikle rengni yüzünüze olan yansımasına bakmalısınız. Rengin yüze yansıması dikkat çekiyorsa yanlış ton olma ihtimali çok yüksektir. O nedenle yüzünüzdeki ince detaylara dikkat edin. Yanlış renk tonu kusurları vurgular. Yani yüzünüzde kusur görürseniz anlayın ki yanlış tonlar kullanıyorsunuz. Doğru tonda ise göz, kusurları pas geçer ve homojen bir renk bütünlüğü oluşur. Cilt sanki gençleşir, daha gergin ve sağlıklı görünür. Saçlar parlar, gözler daha ışıltılı görünür. Eğer aynaya baktığınızda bu görünüme sahip olduğunuzu düşünüyorsanız o zaman renk şifrenizi bulmuşsunuz…
renk-sifresiDünyada pek çok ünlü isim bu danışmanlığı alıyor. Peki ülkemizde kimler var?
Türkiye’de kişisel renk şifresini en iyi yöneten isimler; Burcu Esmersoy, Arzu Sabancı, Bahar Kongel Fransez, Elçin Sangu ve Çağla Şıkel. Onları hatalı renk tonlarıyla ve yanlış renk eşleştirmeleriyle görmek neredeyse imkansızdır.

Avantajları nelerdir?
Renk tonunu bilen kişi parasını çöpe atmaz, az parayla iz bırakan bir gardrop oluşturur ve bunu sezonluk değil yıllarca yapabilir. Renk şifresi çok az para harcayarak çok başarılı bir stil oluşturmanın en kilit adımıdır. Hatalı alışveriş yapmazsınız.

Renk Şifresi Danışmanı Zeynep Tarhan Muslu

Renk Şifresi Danışmanı Zeynep Tarhan Muslu

Renk ton ayarınızı bildiğinizde, alışveriş kararlarınız yüzde 90′ hızlanır. Aynı zamanda gün için hazırlığınız ve giyim kombinleme hızınız da çok efektif şekilde düşer. “Giyecek hiçbir şeyim yok” sendromu tamamen biter.

RENK ŞİFRESİ DANIŞMAŞI ZEYNEP TARHAN MUSLU’DAN STİLLERİYLE DİKKAT ÇEKEN

ÜNLÜ KADINLARIN RENK ŞİFRESİNİ ANALİZ ETMESİNİ İSTEDİK. İŞTE O İSİMLER…

 

Serenay Sarıkaya: Sıcak ve orta koyulukta renkler onun renk şifresine uygun. Sıcak-soğuk eksenince ince bir ayarı olduğu için onu sıklıkla soğuk renkleri tercih ederken görebiliyoruz. Fakat bunu makyajla iyi dengeliyor.

Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya

Defne Samyeli: Net tonlar, görünümünde başı çekiyor. Siyah da onu iyi gösteren renklerden fakat biraz fazla kullanıyor bu rengi. Oysa ki onu çok güzel gösterecek birçok renk tonu arasından rahatlıkla seçim yapabilir.

DEFNE SAMYELİ

DEFNE SAMYELİ

Fahriye Evcen: Türkiye’de kişisel renk şifresini en iyi algılamış ünlülerden biri. Soğuk ve net renklerde iyi olsa da, tonları hafif ısıtabiliyor. Bunu en çok saç ve makyajında gözlemleyebiliyoruz. Aynı zamanda monokromatik renk akışlarında çok etkileyici görünüyor ve bunu sonuna kadar kullanıyor.

FAHRİYE EVCEN

FAHRİYE EVCEN

Gülşen: İmajını baştan aşağı değiştirebilmek çok ilginç bir renk şifresi gerektirir. Bu tip renk şifresine sahip kişiler çok az bulunuyor. Dünyada Madonna ve Lady Gaga bu renk şifresine sahip ünlüler arasında ön sıralarda. Türkiye’de de Gülşen imaj denince öne çıkan isimlerden. Canlı tonları iyi taşıması ve aynı anda birçok rengi beraber kullanabilmesi ekranda öne çıkmasını sağlıyor.

GÜLŞEN

GÜLŞEN

Demet Akalın: Sıcak ve soğuk tonlarda ortalarda durması onun için büyük bir avantaj. Fakat renk tonlarının mutlaka içerisine siyah karışmış koyu tonlara doğru kayması gerek. Açık renkler onu iyi dengelemiyor, bu noktada makyaj ve ışıltı ekleyerek renk ton ayarını başarılı şekilde kullandığını düşünüyorum. Aynı zamanda sahne ışıklarına da dikkat etmesi gerekli. Sahne ışığı tonlarını da kişisel renk şifresine göre seçtiğinde sonuç çok başarılı oluyor.

DEMET AKALIN

DEMET AKALIN

Meryem Uzerli: Keskin, canlı ve açık bir renk şifresine sahip. Bu yüzden koyu giysiler taşıması gerektiğinde onu çok güçlü smoky göz makyajlarıyla görüyoruz, koyu renkleri dengeleyebilmesi için çareyi makyajda buluyor ve bu doğru bir çözüm. Ama az makyajla en iyi açık ve canlı renklerde görüyoruz onu, zaten kırmızı halı ya da kişisel stiliyle öne çıkacağı günlerde mutlaka bu tonları kullanmaya gayret ediyor. Kişisel renk şifresini en iyi yöneten isimlerden.

MERYEM UZERLİ

MERYEM UZERLİ