Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ünlü modacı Hubert de Givenchy hayatını kaybetti!
Ünlü modacı Hubert de Givenchy hayatını kaybetti!
Audrey Hepburn ve Jackie Kennedy gibi isimleri giydiren ünlü Fransız modacı Hubert de Givency, 91 yaşında hayatını kaybetti.
Hale Ceylan BARLAS
Moda 12 Mart 2018 - 16:41

Dünyaca ünlü Fransız ikonik moda tasarımcısı Hubert de Givenchy, 91 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Audrey Hepburn, Jackie Kennedy ve Grace Kelly gibi ünlü isimlerin moda tasarımcısı Hubert de Givenchy vefat etti.  Haute couture tasarımcısı eşi Philippe Venet, haberi Givenchy moda evi aracılığıyla verdi ve 10 Mart Cumartesi günü uykusunda öldüğünü belirtti. 91 yaşındaki Fransız tasarımcı,1950’ler ve 1960’larda ‘Hanımefendi şıklığı’nı oluşturan bir isim.

Audrey Hepburn, Tiffany'de Kahvaltı filminde giydiği Givenchy siyah elbisesi ile...

Audrey Hepburn, Tiffany’de Kahvaltı filminde giydiği Givenchy siyah elbisesi ile…

1952 yılında Paris'te ilk moda evini açan Hubert de Givenchy, ‘Tiffany’de Kahvaltı’ filminde Audrey Hepburn’ün giydiği siyah elbisenin de tasarımcısı. Hepburn ile 1953’te Oscar ödüllü komedi ‘Sabrina’nın setinde tanışan Givenchy, ünlü oyuncunun moda efsanesi olmasında da büyük rol oynadı…

2eAynı zamanda, eski ABD’li ‘First Lady’ Jacqueline Kennedy’nin de vazgeçemediği isimlerden biri. Kennedy’nin alçak topuklu ayakkabıları, şapkaları, etek ceket takımları hep Hubert de Givenchy elinden çıktı.

Moda evinin 1989 yılında lüks perakende devi LVMH tarafından satın alınmasına rağmen, emekli olana kadar tasarım yapmaya devam eden Givenchy, 1995 yılında her şeyden elini eteğini çekti.

Son güncelleme: 17:27 - 12.03.2018