Ünlülerin makyaj stilisti Özge Özel’in makyaj çantasında neler var?

Ünlü isimlerin hayran kaldığımız makyajlarına çoğu zaman özeniyor ama içimizden servet harcıyorlar diye düşünerek ulaşılmaz olduğu kanaatine varıyoruz. Aslında gerçek hiç de sandığımız gibi değil! Çoğu ünlü isme makyaj yapan, Kaş ve makyaj stilisti Özge Özel'in makyaj çantasını kurcaladık! Sonuç hiç de korkutucu değil...

Ünlülerin makyaj stilisti Özge Özel’in makyaj çantasında neler var?

Ünlü isimlerin Işıl ışıl görünen ciltlerinin, ‘ben sürdüğümde öyle durmuyor’ dediğimiz dudaklarının ve bakışlarına anlam katan kirpiklerinin sırrını çözdük: doğru malzeme, doğru uygulama! Başta Hande Yener olmak üzere, Özge Ulusoy, Gülşen, Gizem Hatipoğlu, Aylin Coşkun, Irmak Ünal, Simge Sağın gibi isimlerin güzelliğine güzellik katan makyaj stilisti Özge Özel’in makyaj çantasında ne var diye merak ettik. Özel, bir kadının makyaj çantasının olmazsa olmazlarını sıraladı ve makyaj yaparken uyguladığı favori ürünleri bizlerle paylaştı.

ozgehandeyener

1. Kapatıcı: Cildinizdeki lekeleri ve kusurları kapatıp, bir yandan da yok gibi duran bir ürün isteyenler Note Mineral BB kremi mutlaka denemeli… Hem piyasadaki ürünler arasında en uygun olanı, hem de cildinize zarar vermeyecek kadar kaliteli.

2. Gözaltı kapatıcısı: Bobbi Brown’un gözaltı kapatıcılarını çok severek kullanıyorum. Morlukları kapatıyor ve pudrası ile sabitliyor. Bu da yüzünüzde daha uzun soluklu kalmasını sağlıyor.

gulsen

3. Allık: Yüzü hem canlı göstersin, hem de doğal dursun istiyorsanız, Kiko’nun krem allıklarını tercih etmelisiniz. Bobbi Brown’un allıklarına da bakmakta fayda var.

4. Makyaj altı bazı:  En çok sorulan sorulardan biri, makyaj altı bazı… Bobbi Brown makyaj altı bazına bir bakın derim… Cildi yumuşacık yapıyor ve ışıl ışıl bir görünüm sağlıyor.

5. Eye liner: Kalıcı bir eyeliner hep merak konusudur. Uzun süre dayanan bir ürün arıyorsanız, Kiko’nun waterproof eyelinerına göz atın.

gizem

6. Maskara: Yoğun kirpikler ve öne çıkan bakışlar için Sephora’nın rimelini denemelisiniz. Yoğunluk sağlar, dolgun gösterir ve de hiçbir yere bulaşmaz!

7. Dudak nemlendiricisi: Ben Bobbi Brown’dan başka bir şey kullanamıyorum. Çünkü hem rujların altında pürüzsüz bir görünüm sağlıyor, hem de dudakları daha dolgun gösteriyor.

ceydaates

Yılbaşı yaklaşırken kalıcı bir kırmızı ruj önerisi istiyorsanız, Pastel’in mat ve kalıcı rujunu denemelisiniz. Bu ürünün fiyatı piyasadaki birçok ürüne göre daha uygun…

8. Makyaj temizleyici:  Bobbi Brown’un temizleme ürünlerini kullanıyorum. Çok iyi arındırıyor, sivilce ve akne gibi cilt problemlerine neden olmuyor. Ayrıca cildinizi yumuşacık yapıyor.

ceydaozgeic