Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Vücut tipine göre gelinlik seçmenin 7 altın kuralı
Vücut tipine göre gelinlik seçmenin 7 altın kuralı
Hayatınızın en önemli günlerinden birinde gelinliğinizle göz kamaştırmak isterseniz, vücut tipinizin avantaj ve dezavantajlarına göre hareket etmek size yarar sağlar.
Moda 25 Şubat 2018 - 05:50

Elma tipi vücuda A kesim modeller

Kalçaların ve belin yakın ölçülerde olduğu vücut şeklidir. V yaka gelinlikler tercih edilmelidir. Belin en dar noktası olan göğüs altına konumlandırılmış bir kemer gelinde bel oyuntusu varmış gibi gösterir. Bu kişiler A kesim ve helen tipi modelleri tercih etmelidir. Kabarık eteklerden, ve saten gibi kumaşlardan uzak durmalıdırlar…

Beliniz yoksa illüzyon yaratın

Omuz ve kalçaların aynı hizada, ancak beli olmayanlar her gelinliği iyi taşır . Bele oturup aşağı doğru genişleyen gelinlikler muhteşem görünmelerini sağlar.

1459937473_vakko_wedding_romona_keveza__4

Boya göre seçim

Uzun boylu kadınlar tam balık ve A kesim modelleri daha iyi taşırken; kısa boylular, yarım balık ve mini gelinlikleri daha iyi taşırlar.

İnce bellilere balık tasarımlar

Kalçalar ve omuzların aynı  hizada olduğu ince belli gelin adayları, her gelinlik modelini rahatlıkla taşıyabilir. Balık formununu tercih etmek, kusursuz bir görünüm yaratabilir. Fizik bol modellerle gizlenmemelidir.

1459942500_vakko_wedding_berta_26

Kalçanızın yuvarlaklığını avantaja çevirin

Kalçaların omuzlara göre daha geniş olduğu vücut tipinde, omuzlarla kalça arasındaki farkı kamufle etmek gerekir. Bunun için üst bedeni geniş gösterecek drapeli, parçaları seçerken; alt bedende kalçalarının genişliği gizlenmelidir.

1459938465_vakko_wedding_zuhair_murad_3

Alt bedeni geniş, üst bedeni dar gösterin

Omuzların geniş, kalçaların dar olduğu vücut tipidir. Bel oyuntusu varla yok arasındadır. Tek yapılması gereken alt bedeni daha geniş, üst bedenini daha dar göstermektir. Tercihler yarım balık formundaki gelinlikler ve V yakadan yana yapılmalıdır.

1459938152_vakk_wedding___san_patrick_23

Göğüs ölçünüzü avantaja çevirin

Büyük göğüslere sahip olan kadınlar toparlayıcı bir sutyen kullanmalı ve dikkati başka bir yere çekmelidirler. Mesela iddialı bir sırt dekoltesi, saç aksesuarı ya da kemer işini görecektir. Küçük göğüslere sahip olan kadınlar ise; göğüs bölgesi drapeli veya işlemeli gelinlikleri tercih etmelidirler.

unnamed