Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yasakların delindiği yıllar Exquise koleksiyonunda hayat buldu
Yasakların delindiği yıllar Exquise koleksiyonunda hayat buldu
Exquise 2019 Sonbahar Kış 2019 koleksiyon defilesi, Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 13. sezonu kapsamında gerçekleşti.
Moda 25 Mart 2019 - 14:42

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul'a üçüncü kez katılan ve bu sezon ilk kez runway'de yer alan Exquise, 70'li ve 80'li dönemlerden ilham alan Golden Rhapsody isimli Sonbahar Kış 2019 koleksiyonunu sundu.
Koleksiyon, 70'ler dönemindeki yasakların delindiği, başkaldırının ete kemiğe büründüğü, yaşayanlarda iz, yaşamayanlarda hayranlık uyandıran, doğaya düşkün ruhu ile 80'lerin pop kültürünü, aşırılığı ve cesaretini tecrübe etmiş kadınlarını hatırlatıyor.
70'lerin sonu 80'lerin başındaki gösterişli gece hayatını temsil eden payetli, ışıltılı kumaşlar karanlık şehir hayatını aydınlatıyor. Yine aynı dönemlerden yola çıkarak şehrin günlük stiline karışan dolgu montlar, metal tokalı kemerler, güçlü ve büyük omuzlu oversize üstler ile ispanyol paça ve baggy yüksek bel pantolonlar Exquise kadınının özgür ruhunu ortaya koyan başlı başına güçlü parçalar.

Etiketler