Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yazı değiştirecek moda manifestosu
Yazı değiştirecek moda manifestosu
Modacı ikizler Raisa & Vanessa’nın farklı materyallerle tasarladıkları yeni koleksiyonları kimliklerine yakışır şekilde şatafatlı ama detayların sadeliğiyle de oldukça şaşırtıcı. Trendyol için hazırladıkları bu yaz koleksiyonu tasarımın en ulaşılabilir hali...
Moda 28 Nisan 2017 - 01:11

Modacı ikizler Raisa & Vanessa'nın farklı materyallerle tasarladıkları yeni koleksiyonları kimliklerine yakışır şekilde şatafatlı ama detayların sadeliğiyle de oldukça şaşırtıcı. Trendyol için hazırladıkları bu yaz koleksiyonu tasarımın en ulaşılabilir hali…

5

Kişiye özel tasarım yapan modacılar Raisa & Vanessa, Trendyol için yaz boyu satışta kalacak bir mayo ve günlük giyim koleksiyonu hazırladı. Aslında haute couture konusunda uzman olan ama hayallerindeki yenilikleri hayata geçirmekten korkmayan kadınlar  için tasarımlar yapan Raisa & Vanessa sorularımızı cevapladı.

28

Günlük giyim tasarımlarını satışa sunmamız heyecan verici

– Trendyol için hazırladığınız yaz koleksiyonunu farklı kılan nedir?
Raisa: Trendyol ile gerçekleştirdiğimiz ve her biri satış rekoru kıran pek çok koleksiyon oldu. Tamamen tasarım ürünü yaz koleksiyonumuz ise çok geniş bir kitleye, çok uygun fiyatlarla ulaşacak. En büyük farkı da bu…
Vanessa: İlk kez günlük giyim tasarımlarını satışa sunmamız bizim için de heyecan verici. Koleksiyon, denim ceketler ve pantolonlar gibi günlük parçalarla dolu ama yine de bizim çizgimizi taşıyor. Çok yakında da yaz partileri, düğünler ve özel geceler için de sürprizlerimiz olacak.

24

– Kaç parçalık bir koleksiyon hazırladınız?
Raisa: Koleksiyon 46 parçadan oluşuyor.
– Bu tasarımlar sadece internette mi satışa sunulacak?
Raisa: Trendyol.com'da ve Raisa & Vanessa for Trendyol butiğinde satılacak.

27

Yenilikten korkmayan bir kadın hayal ediyoruz

– Mayolarda ilginç tasarım detayları söz konusu. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?
Raisa: DNA'mızda maksimalizm var. Her tasarımda farklılaşmak ya da farklı materyalleri bir arada kullanmak bizim için artık bir ritüel.

25

– Siz genelde haute couture yapıyorsunuz. Mayo tasarlarken nasıl bir yol izlediniz?
Vanessa: Tasarıma bir bütün olarak bakarsanız o zaman mayo da tasarlarsınız, haute couture bir elbise de. Bizim tasarımlarımız tamamen kadının kusursuz formuna odaklı. Kendine has stili olan ve yenilikten korkmayan bir kadın hayal ediyoruz ve hep onun için tasarım yapıyoruz.
– Mayoların giyeni zayıf göstermesi özellikle amaçladığınız konulardan biri miydi?
Raisa: Zayıf göstermesinden ziyade vücudu sarması ve vücut hatlarını doğru şekilde göstermesine dikkat ettik. Mayolar göbeği olan kadınlarda vücut kusurlarını gizlemek için iyi bir seçenekken, uzun gözükmek isteyen kadınların tercihi bikinilerden yana olmalı. Önerimiz, önce vücudunuzu tanıyın ve onu en iyi gösterecek modeli seçin.

22

Demet Mutlu / Trendyol'un kurucusu

“Raisa & Vanessa, Türk moda dünyasında başarısını kanıtlamış tasarımcılar. RV for Trendyol işbirliği, ulaşılabilir moda amacımız ve iş hedeflerimizle örtüştü. RV for Trendyol ile Türkiye'nin 81 ilindeki moda severlerin ulaşılabilir fiyatlara tasarım ve kaliteyi deneyimlemesini hedefledik. Bu hedefimizi başardığımızı görüyoruz.”