Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Zeynep Kartal Suriyeli çocuklar için Londra’da defile düzenledi
Zeynep Kartal Suriyeli çocuklar için Londra’da defile düzenledi
İngiltere'de yaşayan ünlü Türk modacı Zeynep Kartal, Türkiye'de yaşayan Suriyeli mülteci çocuklar yararına Londra Büyükelçiliği Rezidansı'nda özel bir defile düzenledi.
Moda 29 Nisan 2016 - 09:28

Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç ve eşi Esra Bilgiç’in ev sahipliğinde gerçekleşen defileye Londra Başkonsolosu Emirhan Yorulmazlar ve eşi Ayşegül Yorulmazlar, Müsteşar Orçun Başaran, modacı Zeynep Kartal’ın yaşadığı Manchester kentinden çok sayıda ünlü isim  ve futbolcu eşleri katıldı. Davetlilerin şıklıkları göz kamaştırdı.

defile

Modacı Zeynep Kartal’ın defilesinde tamamı siyah ve beyazdan oluşan 25 kostüm sergilendi. Siyah kostümler Suriyeli çocukların bugünkü koşullarını simgelerken beyaz renk ise umutlu geleceği temsil etti.

Defile öncesi bir konuşma yapan Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, böylesine bir etkinlikte yer almaktan ve misafirleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek Suriye’nin mülteci krizinin başlangıcından bu yana Türkiye’nin hiçbir ayrım yapmaksızın “açık kapı” politikası izlediğini hatırlattı.

BÖYLE BİR ETKİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTAN MUTLUYUM
Modacı Zeynep Kartal’ın böyle bir hayır etkinliğine Büyükelçilik Rezidansı’nda ev sahipli yapmasını rica ettiğinde kendisinin de evinin kapılarını böyle bir amaca yönelik olarak açacak olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Bilgiç, konuklara bu akşamki defilede ihtiyaç sahibi Suriyeli çocukların kucaklamaları ve onlarla dayanışma içerinde olduklarını göstermenin naçizane bir gayret olduğunu dile getirdi.

defile

Bilgiç, modacı Zeynep Kartal’ın sanatsal ve yaratıcı yaklaşımının yanısıra masum çocuklara yönelik şefkat duygusuyla da Türk kadınını en iyi şekilde temsil ettiğini ifade ederek Suriyeli çocukların yanısıra dünyadaki tüm çocukların daha iyi bir dünyaya kavuşması adına farkındalık yaratan bu hayır etkinliğinin düzenlenmesinde katkıları olan Kartal’a teşekkürlerini sundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’nun defile daveti üzerine gönderdiği mesajı okuyan modacı Zeynep Kartal, Defilenen sonunda, özel olarak tasarladığı plaketleri defileye ev sahipliği yapan Büyükelçi Bilgiç ve defilenin sponsoru Şule Cooper olmak üzere defilede emeği geçenlere takdim etti.

BİR TANE ÜLKEMİZ VAR, ONA SAHİP ÇIKALIM
Defilenin ardından DHA’ya konuşan Kartal, sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde bir farkındalık yaratmak amacıyla kendi profesyonel olduğu bir alanda bir yardım etkinliği düzenlemek için yola çıktığını ve bu etkinliğin amacına ulaştığını belirterek benzer defileleri başka ülkelerde de yapmayı plandığını dile getirdi. Kartal “Ülkeme destek olmak istiyorum bizim bir tane ülkemiz var, ona sahip çıkalım” dedi.

defile

Kartal, defileye davet edilenlerden toplanan paranın Türkiye’de kamplarda yaşayan Suriyeli çocuklar için kullanılmak üzere Kızılay’a gönderildiğini de sözlerine ekledi.
DHA

Son güncelleme: 09:30 - 29.04.2016