Zeynep Kartal’dan kanserli hastalara yardım

Lady Gaga ve Cherly Cole gibi dünya yıldızlarına tasarımlar yapan başarılı Türk tasarımcı Zeynep Kartal, Manchester’da yer alan The Charity yardım kuruluşu ve İngiltere Sağlık Bakanlığı’nın düzenlediği yardım gecesinde tasarımlarını açık arttırmaya çıkardı.

Zeynep Kartal’dan kanserli hastalara yardım

Dünyaca ünlü tasarımcı Zeynep Kartal, The Charity yardım kuruluşunun, The Christie Charity Wythenshawe hastanesinin kanser bölümüne makine alınması için, Manchester Principal Otel'de düzenlediği yardım gecesine, karma koleksiyonlarından oluşan bir defile ile tasarımlarını açık arttırmaya çıkararak destek oldu.
zeynep_kartal-1Kartal'ın defilesinde, İngiliz futbolcu eşleri ve Best Gentleman 2017 Aykut Aykın boy gösterdi. Tüm tasarımları açık arttırmayla satılan Zeynep Kartal mutluluğunu: “Bu kadar anlamlı bir gecenin parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Elimden geldiğince insanların hayatına katkıda bulunmaya çalışıyorum ve bu bana büyük bir huzur veriyor.” Şeklinde dile getirdi. Gecenin bilet satışlarından elde edilen gelir de vakfa bağışlandı.